تاریخ انتشارسه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰
کد مطلب : ۴۱۴۷۴۴
رئیس دانشگاه صنعتی شریف گفت: مدارک دانشگاه‌های ایران از نظر کیفیت در دنیا شناخته شده و برای همه کشورها قابل قبول است و آنها برای جذب فارغ‌التحصیلان و نخبگان ما تلاش‌های زیادی می‌کنند.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ، محمود فتوحی فیروزآبادی رئیس دانشگاه صنعتی شریف در گفت‌وگو ، گفت: آموزش عالی کشور در مجموع عملکرد خوبی با توجه به شاخص‌هایی که برای آن مشخص شده داشته است چرا که از نظر خروجی علمی در دو بخش جمعیت و کیفیت رتبه آموزش عالی  در وضعیت مطلوبی قرار دارد اما تنها ضعفی که می‌توان به آن اشاره کرد عدم آمایش آموزش عالی است که  در ماه‌های اخیر وزارت علوم اقدام به این کار کرده است.
* دانشگاه‌ها باید استقلال‌ داشته باشند
وی افزود: وقتی مقوله‌هایی مانند سیاست‌گذاری نامناسب، عدم استقلال دانشگاه، سهم ناچیز تحقیقات در هزینه‌کرد دانشگاه‌ها وجود دارد نباید از مراکز علمی انتظار دستاوردهای زیاد و مطلوب داشت زیرا  فعالیت دانشگاه‌ها امروز وابسته به بودجه دولتی است که این موضوع نیز باید بازنگری شود. به این معنی که دانشگاه‌ها باید استقلال‌ داشته و خودشان با فعالیت‌های علمی و اقتصادی بتوانند نه تنها خرج خود را درآورده بلکه در بسیاری از حوزه‌های اقتصادی مشارکت داشته باشند.

* همه کشورهای خارجی به دنبال جذب فارغ التحصیلان ایرانی هستند
فتوحی گفت:‌ در زمان انقلاب دانشگاه‌های ما از نظر اعضای هیأت علمی با مشکل بسیار شدید مواجه بوده که بعد از یک دهه نزدیک به ۱۵ سال بعد با تشکیل دوره‌های تحصیلات تکمیلی مشکلات دانشگاه‌ها مرتفع شد. اکنون مدارک دانشگاه‌های کشور ایران از نظر کیفیت در همه دنیا شناخته شده بوده و برای همه کشورها قابل قبول است به طوری که آنها برای جذب فارغ‌التحصیلان و نخبگان ما تلاش‌های زیادی می‌کنند.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

ویروس کرونا با غربِ مدعی چه کرد؟
يکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۰
" چمرانم" آرزوست...
پنجشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۲:۴۱
هندسه و نظم جهانی در پسا کرونا
چهارشنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۸
تقابل تفکر جهادی و هالیوودی در بحران‌ها
سه شنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۳