تاریخ انتشارسه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰
کد مطلب : ۴۱۴۷۰۷
رئیس بیمارستان مسیح دانشوری گفت: بیماری کرونا سخت‌تر از اپیدمی آنفلوانزا نیست که به لطف خدا جمهوری اسلامی ایران، وزارت بهداشت و مراکز درمانی آموزشی بر آن فائق شدند.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ، دکتر علی‌اکبر ولایتی در گفت‌وگوی مستقیم با شبکه خبر اظهار کرد: برخی به نیابت از بیمارستان مسیح دانشوری اقدام به اظهارنظر می‌کنند که بعداً مشخص شد فردی است که قصد تخریب یا وابستگی داشته است و به نیابت از بیمارستان مسیح‌دانشوری مطالبی را اعلام کرده که اغلب آنها کذب بوده است و در راستای تشویش اذهان عمومی بوده است.
بیشتر بخوانید:

توضیح وزارت خارجه درباره مسدود شدن مرزهای ایران


وی ادامه داد: بیماری کرونا سخت‌تر از اپیدمی آنفلوانزا نیست که به لطف خدا جمهوری اسلامی ایران، وزارت بهداشت و مراکز درمانی آموزشی بر آن فائق شدند. ان‌شاءالله به زودی که زیاد طول نخواهد کشید این منحنی اپیدمی به سمت نزول خواهد آمد و کنترل می‌شود.
ولایتی گفت: از آقای دکتر نمکی وزیر بهداشت شنیدم که وضعیت قم استیبل پایدار شده است؛ یعنی رو به صعود نیست و منحنی سیر یکنواخت پیدا کرده است و به تدریج نزول پیدا می‌کند. با توجه به تدابیر اتخاذ شده برای کنترل اپیدمی، ان‌شاءالله در روزهای آینده خبرهای بهتری خواهیم داد و هیچ جای نگرانی نیست. درست است که این بیماری درمان ندارد اما درمان‌های حمایتی، سه نوع آنتی بیوتیک، یک نوع دارای ضدویروس و یک نوع داروی ضد انگل تاحدودی اثر پیدا می‌کنند. هر بیمار ۵ دارو می‌گیرد که براساس طرح سازمان بهداشت جهانی است و هر نوع مراقبت لازم در اینجا صورت می‌گیرد.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما