تاریخ انتشارشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۲
کد مطلب : ۴۱۴۴۸۲
چند ساعت مانده به انتخابات، خزانه‌داری دولت تروریست آمریکا پنج عضو شورای نگهبان را تحریم کرد که با واکنش این افراد روبرو شد و آنها این اقدام را از سوی قاتلان شهید سلیمانی یک مدال افتخار برای خود دانستند.
۰
plusresetminus
اعضای شورای نگهبان: تحریم شدن از سوی قاتلان شهید سلیمانی مدال افتخار است
به گزارش بلاغ، بر اساس بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا، آیت‌الله «احمد جنتی» دبیر شورای نگهبان، آیت‌الله «محمد یزدی» از فقهای شورای نگهبان، «عباسعلی کدخدایی» سخنگوی شورای نگهبان، «سیامک ره‌پیک» و «محمدحسن صادقی مقدم» دو عضو حقوقدان شورای نگهبان در فهرست تحریم واشنگتن قرار گرفته‌اند.

خزانه‌داری آمریکا در این بیانیه مدعی شده است که شورای نگهبان از برگزاری یک «انتخابات آزاد و منصفانه» جلوگیری می‌کند. این تحریم‌ها بر اساس فرمان اجرایی ۱۳۸۷۶ که دفتر مقام معظم رهبری را هدف قرار داد، وضع شده است. این اقدام در حالی صورت گرفته که انتخابات مجلس شورای اسلامی امروز در سراسر کشور درحال برگزاری است.

پاسخ طنزآلود
«آیت‌الله احمد جنتی» هم امروز با حضور در ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات در جمع خبرنگاران درباره تحریم خود و 4 عضو شورای نگهبان توسط آمریکا پاسخی طنزآلود و کنایه آمیز داد. وی در پاسخ به سؤالی درباره تحریم ضمن تایید آن در ادامه به کنایه گفت: «من دارم به این فکر می‌کنم این همه پول‌هایی که در صندوق‌های آمریکا می‌ریزم را چکار کنیم؟! این همه در بانک‌های آمریکا پول ریختیم حالا نمی‌شود آنها را برداشت کنیم؛ بعد هم نمی‌توانیم آنجا به جشن کریسمس برویم و شرکت کنیم! (این واکنش جنتی با خنده خبرنگاران مواجه شد).

دبیر شورای نگهبان در ادامه تاکید کرد: «واقعاً خریت ارثی نیست. این آقا باید یک آرم خریت در پیشانیش بزنند تا هر کس می‌آید ببیند که این خر است؛ من نمی‌فهمم چه فکری می‌کند؟ ما چه ضرری می‌کنیم از این اقدام؟»

مدال افتخار
«آیت‌الله یزدی» که در همان ساعت اولیه به این موضوع واکنش نشان داد، تاکید کرد که این افتخار بزرگی برای اوست. آیت‌الله یزدی رئیس ‌جامعه مدرسین حوزه و عضو شورای نگهبان در پیامی توئیتری نوشت: «برای بنده بزرگ‌ترین افتخار است افرادی که دستشان به خون شهید عزیزما حاج قاسم سلیمانی آلوده است بنده را هم به‌زعم خودشان تحریم کرده‌اند. البته به قول مقام معظم رهبری آمریکا نه تحلیلش به درد می‌خورد و نه تحریمش.» «هادی طحان نظیف» عضو حقوقدان شورای نگهبان نیز پنج‌شنبه شب در گفت‌وگویی تلفنی با برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری با‌ اشاره به تحریم اعضای شورای نگهبان توسط آمریکا، این اقدام آمریکایی‌ها را مدال افتخاری برای اعضای شورای نگهبان دانست. او در این گفت‌وگو تاکید کرد: «خوشحالم از اینکه دشمنان ایران ناراحت هستند و عملکرد شورای نگهبان در عمل به مر قانون در بررسی صلاحیت‌ها و صیانت از آرای مردم به عنوان حق‌الناس، قاتلان سردار سلیمانی را به این نقطه رساند که دست به چنین اقداماتی بزنند. آمریکایی‌ها حتی نتوانستند یک روز مانده به انتخابات به عنوان جشن ملی ایرانیان، بغض و کینه خود را پنهان کنند و دست به تحریم‌های بی‌اثر زدند. ما همه در خاطر داریم که حضرت امام می‌فرمودند اگر دشمن از کار شما عصبانی و ناراحت شد بدانید کار خود را درست انجام داده‌اید.»

باید از این عصبانیت بمیرد
پس از آن «عباسعلی کدخدایی»، سخنگوی شورای نگهبان در واکنش به این تحریم اعلام کرد که «آمریکا حق ندارد راجع به مردم سربلند ایران صحبت کند.» او در صفحه خود در توییتر نوشت: «برایان هوک دوباره کلماتی بر زبان رانده که شایسته رژیم آمریکاست، رژیمی که هنوز درگیر ابهامات راجع به انتخابات است و جنایت‌هایش در ترور پیشگامان مبارزه با تروریسم احساسات مردم جهان را جریحه‌دار کرده. آمریکا حق ندارد راجع به مردم سربلند ایران صحبت کند.» کدخدایی صبح دیروز هم با حضور در ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات مجلس یازدهم در جمع خبرنگاران درباره تحریم اعضای شورای نگهبان توسط آمریکا، گفت: «البته آمریکا در طول ۴۱ سال‌ گذشته همیشه تهدیدات و دشمنی‌هایی با مردم ایران داشته و پاسخ خود را گرفته است. اینها که نشان افتخاری برای ماست و به تعبیر شهید بهشتی به هر حال آمریکا از اینکه از ایران بیرون شده، عصبانی است و باید از این عصبانیت خود بمیرد.»
کدخدایی تاکیدکرد که ان‌شاءالله امروز مردم خوب ما در پای صندوق‌های رأی، پاسخ محکمی به دولت استکباری آمریکا خواهند داد.

از سربازی ولی‌امر تحریم نشویم
محمدحسن صادقی مقدم، یک عضو دیگر حقوقدان شورای نگهبان نیز درخصوص این اقدام خصمانه آمریکا، گفت: «ان‌شاءالله که ائمه‌اطهار‌(ع) و امام خامنه‌ای عزیز، ما را از سربازی خود تحریم و خارج نکنند.» او با بیان اینکه هیچ نگرانی از تحریم آمریکا و کشورهای غربی نداریم و برای ما هیچ اهمیتی ندارد، تاکید کرد: افتخار می‌کنیم که در زیر چتر ولایت علی‌ابن‌ابی‌طالب‌(ع) و امام خامنه‌ای عزیز هستیم و ان‌شاءالله خداوند همه ما را عاقبت بخیر کند و مدیون شهدا و امام عزیز قرار ندهد. این اقدام آمریکا اما توسط وزارت امور خارجه کشورمان نیز بی‌پاسخ نماند. موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به دور جدید تحریم خزانه‌داری آمریکا علیه شخصیت‌های ایرانی به ویژه برخی اعضای شورای محترم نگهبان قانون اساسی گفت: «این اقدامات چیزی جز ناکامی، ناامیدی و شکست سیاست فشار حداکثری رژیم آمریکا نیست؛ آنانکه بیش از ۸۳ میلیون ایرانی را تحت تحریم، تروریسم اقتصادی و فشار حداکثری خود قرار داده و نتیجه‌ای نگرفته‌اند اکنون در کمال ناامیدی و استیصال نهاد انتخابات را در ایران هدف قرار داده‌اند و این نشان می‌دهد تا چه حد از مردم سالاری و مشارکت مردمی در ایران هراس دارند.»
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

اقتصاد جهان پس از جنگ جهانی با کرونا
سه شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۰
« پایتخت۶ » روایت خانواده‌ای که از هم گسست
دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۴
تاراج سرمایه ملی با تدبیر لیبرالی
يکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۵
ویروس کرونا با غربِ مدعی چه کرد؟
يکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۰