تاریخ انتشارجمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۷
کد مطلب : ۴۱۴۴۴۰
استاندار مازندران گفت: فرایند انتخابات در استان به دلیل حضور احزاب و گروههای سیاسی تا حد زیادی رقابتی است و این رقابتی شدن زمینه را برای مشارکت حداکثری مردم نیز فراهم می کند و امیدواریم که حماسه مشارکت دوره قبل در استان تکرار شود.
۰
plusresetminus
مشارکت حداکثری مردم با رقابتی شدن انتخابات در مازندران
به گزارش بلاغ، احمد حسین زادگان در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی مازندران در سالن شماره دو استانداری با اشاره به این که انتخابات موضوعی بسیار مهم و اساسی برای سرنوشت کشور است، اظهار کرد: انتخابات؛ یادگار معمار و معیار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی ( ره ) و نشانگر نظام مردمسالاری دینی در کشور ماست.

وی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را بدلیل شرایط خاص و موضوع گیری خصمانه دشمنان انقلاب اسلامی بسیار حساس توصیف کرد و افزود: استکبار جهانی و شبکه های معاند مدت هاست که با تمرکز بر این دوره از انتخابات و با وارونه جلوه دادن حقایق در تلاش هستند تا امید مردم ما را نشانه بروند تا به خیال خام آن ها مردم ما در انتخابات مشارکت نکنند.

استاندار مازندران با بیان این که علیرغم وجود مضایق و مطالبات مردم در بخش های مختلف؛ انتخابات یک حق است و ملت ما باید از حق انتخاب خود برای مطالبه حقوق خویش استفاده نمایند، یادآور شد: شهادت سردار دل ها سپهبد سلیمانی، به این انتخابات رنگ و بویی خاص بخشیده است.

این مسئول تاکید کرد: مردم با انتخاب آگاهانه افراد شایسته و اصلح؛ مجلسی توانمند را تشکیل دهند تا بتوانند مطالبات بحقشان را دنبال کنند.

حسین زادگان ادامه داد: فرایند انتخابات در استان مازندران به دلیل حضور احزاب و گروههای سیاسی تا حد زیادی رقابتی است و این رقابتی شدن زمینه را برای مشارکت حداکثری مردم نیز فراهم می کند و امیدواریم که حماسه مشارکت دوره قبل در استان تکرار شود.

وی از مردم خواست تا در پای صندوق های اخذ رای حضور گسترده داشته باشند و اقتدار سیاسی نظام را بار دیگر به جهانیان نشان دهند.

استاندار مازندران در مورد زمان دقیق اعلام نتایج انتخابات ۹ حوزه انتخابیه استان گفت: در اعلام نتایج اولیه انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان عجله‌ای نداریم و توصیه ما به ستاد انتخابات این است که بدون تعجیل در اعلام نتایج؛ دقت لازم را در شمارش آراء و اعلام نتایج به کار بگیرند.

حسین زادگان افزود: تلاش می شود پس از بررسی دقیق نتایج اولیه به مردم اعلام شود و نتایج نهایی نیز پس از تایید از سوی هیات های نظارت استانی؛ مرکزی و شورای نگهبان در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

وی بیان کرد: فرایند انتخابات ما به گونه ای تدوین شد که علاوه بر هیات های اجرایی، هیات های نظارت و بازرسی با وظایف کاری متفاوت بر اجرای انتخابات که بر تمام فرایند آن نظارت دقیق دارند و در چنین وضعیتی امکان تقلب وجود نخواهد داشت.

استاندار مازندران گفت: در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شعبات اخذ رای،  دستگاه های احراز هویت نصب شد که هویت رای دهنده با درج شماره ملی شناسایی شده و امکان این که کسی بتواند سوء استفاده هایی از شناسنامه و یا کارت ملی دیگران برای رای گیری داشته باشد نیز وجود ندارد.

حسین زادگان خاطرنشان کرد: علاوه  بر آن به صورت آنلاین آمار شرکت کنندگان در انتخابات نیز در ستاد مشخص می شود و می توان میزان مشارکت مردم را در هر ساعتی از زمان رای گیری مشخص کرد.

استاندار مازندران ادامه داد: میانگین مشارکت مردم این خطه شمال کشور در انتخابات در ۱۰ دوره قبلی مجلس شورای اسلامی حدود ۶۵ درصد بود و پیش بینی می شود که با روند حضور مردم در ساعات اولیه در پای صندوق های اخذ رای در این دوره نیز مشارکت مطلوبی داشته باشیم.

حسین زادگان گفت: در دوره قبلی انتخابات مجلس شورای اسلامی در مازندران  حدود ۷۲ درصد از رای دهندگان شرکت کردند و شاید انتظار بالاتر از این میزان مشارکت را به دلیل این که در آن زمان دو انتخابات بطور همزمان برگزار شد را نداشته باشیم، ولی به هر حال مشارکت بالایی خواهیم داشت.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

ویروس کرونا با غربِ مدعی چه کرد؟
يکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۰
" چمرانم" آرزوست...
پنجشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۲:۴۱
هندسه و نظم جهانی در پسا کرونا
چهارشنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۸
تقابل تفکر جهادی و هالیوودی در بحران‌ها
سه شنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۳