تاریخ انتشارپنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۰
کد مطلب : ۴۱۴۳۵۴
رئیس بنیاد بین‌المللی صلح تاکید کرد که شرکت در انتخابات مجلس به توسعه صلح پایدار و کاهش تنازعات ملی و منطقه ای کمک می کند.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ، محسن رهامی در بیانیه‌ای گفت: انتخابات مجلس یکی از عرصه های مهم حضور و مشارکت سیاسی و مدنی مردم در جمهوری اسلامی ایران بوده و حضور فعال در چنین صحنه ای جهت تعیین سرنوشت کشور، حق ملی و قانونی همه شهروندان ایرانی است، از دست دادن این فرصت و چشم پوشی از این حق قانونی و ملی، نوعی فرصت سوزی و امتیازدهی به رقبای سیاسی تلقی می شود.
وی افزود: امروزه در تمامی جوامع توسعه یافته، گردش قدرت و تعیین سرنوشت کلان سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی، بر مدار انتخابات و صندوق‌های رأی می گردد، دنیای پیشرفته، تاکنون هیچ بدیلی را در جهت توسعهٔ دموکراسی و مردم سالاری، به عنوان جایگزین صندوق‌های رأی عرضه نکرده است.
رئیس بنیاد بین‌المللی صلح در ادامه بیان کرد: در شرایط حساس منطقه‌ای و جهانی کنونی، وحدت و انسجام ملی و حضور مؤثر در صحنه های سیاسی، از جمله انتخابات مجلس قانونگذاری، یکی از مؤثرترین روش‌ها برای جلب اعتماد بین‌المللی و توسعهٔ صلح پایدار و کاهش تنش‌ها و تنازعات ملی و منطقه‌ای است.
وی در پایان با توجه به مراتب فوق از همه هموطنان عزیز تقاضا کرد که با همه انتقادها و گله‌ها که ممکن است به گردش امور کشور یا نحوه تأیید صلاحیت‌های نامزدهای انتخابات مجلس، داشته باشند، فرصت استفاده از این حق قانونی و ملی را از دست ندهند و با انتخاب افراد صالح و توانمند، در تشکیل مجلسی کارآمد، پرتوان و در خور شأن ملت شایسته ایران و در تراز نام ایران عزیز، در جهت استیفای حق قانونی و ملی خود اقدام و ایفای نقش کنند.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

« پایتخت۶ » روایت خانواده‌ای که از هم گسست
دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۴
تاراج سرمایه ملی با تدبیر لیبرالی
يکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۵
ویروس کرونا با غربِ مدعی چه کرد؟
يکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۰
" چمرانم" آرزوست...
پنجشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۲:۴۱