تاریخ انتشارچهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۰
کد مطلب : ۴۱۴۲۲۶
سفیر ایران در بلژیک صبح سه‌شنبه با مدیرکل تشریفات وزارت امور خارجه این کشور دیدار و رونوشت استوارنامه خود را تقدیم وی کرد.
۰
plusresetminus

‌‎به گزارش بلاغ، در این دیدار دو طرف با اشاره به روابط دیرینه و دوستانه دو کشور، بر وجود ظرفیت‌های فراون  در حوزه‌های مختلف برای همکاری و توسعه روابط دو جانبه تاکید کردند.
غلامحسین دهقانی از بلژیک به عنوان یکی اعضای غیر دائم شورای امنیت و تسهیل‌کننده قطعنامه ۲۲۳۱ یاد کرد که پس از خروج یکجانبه آمریکا از برجام و اعمال تحریم‌های غیرقانونی این کشور، مواضع مثبتی در حمایت از برجام و چندجانبه‌گرایی اتخاذ کرده است.
وی بر ضرورت اتخاذ و حفظ موضع مستقل اروپا تاکید و ابراز امیدواری کرد که با توجه به پیشینه روابط خوب دو کشور شاهد توسعه روابط دوجانبه در حوزه‌های مختلف باشیم و بلژیک و سایر کشورهای اتحادیه اروپا برای کاهش تاثیر تحریم‌های غیرقانونی آمریکا قدم‌های موثری بردارند.
در این دیدار فرانس شونه نیز برای سفیر کشورمان آروزی موفقیت و بر ضرورت ارتقای روابط و تسهیل همکاری‌ها بین دو کشور تاکید کرد.
دهقانی پیش از این مسئولیت‌هایی از جمله معاونت حقوقی و بین‌الملل وزارت امور خارجه، مدیریت کل امور سیاسی بین‌المللی وزارت خارجه و سفارت جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد در نیویورک را بر عهده داشته است.
وی همچنین سفیر جمهوری اسلامی ایران نزد اتحادیه اروپا و سفیر اکردیته نزد کشور لوکزامبورگ است.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

" چمرانم" آرزوست...
پنجشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۲:۴۱
هندسه و نظم جهانی در پسا کرونا
چهارشنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۸
تقابل تفکر جهادی و هالیوودی در بحران‌ها
سه شنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۳