تاریخ انتشارچهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۰
کد مطلب : ۴۱۴۲۱۶
یک قانونگذار ارشد روس امروز، سه‌شنبه اظهار کرد، ممکن است طبق اصلاحات قانون اساسی که اخیرا ارائه شده، رییس جمهور روسیه به محض ترک سمتش از مصونیت قضایی برخوردار شود.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ، این طرح که از سوی یک کارگروه پارلمانی ارائه شده پس از آن مطرح شده است که ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه ماه گذشته میلادی اصلاحاتی را برای نظام سیاسی این کشور اعلام کرد که برخی قدرت‌های ریاست جمهوری را به سمت‌های دیگر انتقال خواهد داد.
به گزارش خبرگزاری رویترز، گفته می‌شود ابتکار عمل پوتین در زمینه این اصلاحات هدف تسلط او بر قدرت پس از پایان دوران ریاست جمهوری‌اش در سال 2024 را دنبال می‌کند.
پاول کراشن‌نیکوف، یکی از روسای این کارگروه پارلمانی اظهار کرد، طرح‌هایی که از سوی این گروه ارائه شده، شامل مصونیت قضایی روسای جمهور سابق است.
خبرگزاری نووستی گزارش کرده، این مقام در نشست این کارگروه گفته است: یک رییس جمهور روسیه که قدرت اجرایی‌اش متوقف شده از مصونیت برخوردار است. ما این طرح را در اصلاحات داریم.
دمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین به خبرنگاران گفت، در مقطع فعلی درباره طرح ارائه شده از سوی این کارگروه اظهار نظر نمی‌کند.
کراشن‌نیکوف اوایل ماه جاری میلادی اظهار کرده بود، روسای جمهور روسیه ممکن است پس از دوران ریاست جمهوری‌شان به طور مادام العمر سناتور شوند. قانونگذاران دو شاخه پارلمانی روسیه طبق قوانین این کشور از مصونیت قضایی برخوردارند.
از جمله طرح‌های این کارگروه طرحی است که می‌تواند شرح شغل پوتین را از رییس دولت به "حاکم عالی" تغییر دهد.
طرح‌های این کارگروه برای تصویب شدن مستلزم تایید در مجلس دوما در دو رای‌گیری پیش از تایید در شورای فدراسیون روسیه هستند و پس از آن توسط پارلمان‌های منطقه‌ای بررسی می‌شوند و سپس به امضای پوتین می‌رسند.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

" چمرانم" آرزوست...
پنجشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۲:۴۱
هندسه و نظم جهانی در پسا کرونا
چهارشنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۸
تقابل تفکر جهادی و هالیوودی در بحران‌ها
سه شنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۳