تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۰
کد مطلب : ۴۱۳۷۹۷
به رغم هشدارهای ارتش عراق به تظاهرکنندگان، صدها هزار تظاهرکننده امروز (چهارشنبه) اقدام به بستن مسیرهای اصلی در مرکز بغداد و دیگر استان‌ها کردند، ارتش در پی گشودن مسیرهای بند آمده توسط معترضان آنها را به ترک محل تحصن‌ها و بازگشت به خانه دعوت کرده بود.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ، به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز، به گفته یک منبع امنیتی، این خیزش معترضان ساعاتی پس از برچیدن موانع بتنی و گشودن میادین الوثبه، الخلانی، خیابان الرشید و پل السنک در بغداد به روی رفت‌وآمد شهروندان بود.
حاتم الجابری، ستوان پلیس بغداد گفت، صدها تظاهرکننده بار دیگر مسیرهای منتهی به پل السنک را بند آوردند و دو خیابان الرشید و ابو نواس در مرکز بغداد را بستند.
به گفته یک منبع امنیتی، درگیری‌هایی بین نیروهای امنیتی و تظاهرکنندگان در مرکز بغداد رخ داد و این درگیری‌ها مشخصا در میدان الخلانی بود، تظاهرکنندگان چند ساعت بعد از گشودن پل السنک مجددا آن را بستند که با مداخله نیروهای امنیتی ناگزیر به عقب‌نشینی به سمت میدان التحریر و گشودن پل السنک شدند، نهایتا این پل به روی عبور و مرور مردم باز شد.
تظاهرکنندگان مسیرها را با تایرهای شعله‌ور بستند، نیروهای امنیتی نیز تلاش کردند آنها را از این مسیرها دور کنند.
پیشتر در روز چهارشنبه فرماندهی عملیات بغداد وابسته به ارتش به تظاهرکنندگان هشدار داده بود از منطقه‌ای که برای تظاهرات تعیین شده یعنی میدان التحریر خارج شوند.
در ذی قار،‌ یک افسر پلیس عراق گفت، صدها  تظاهرکننده برای اعتراض به سمت مقر فرماندهی پلیس در شهر ناصریه مرکز استان ذی قار رفتند.
یک منبع اظهار کرد، نیروهای پلیس و ضد شورش مسیر را به روی آنها بستند وتیر هوایی شلیک کردند عملیات تعقیب و گریز نیز در شهر بین تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی رخ داد.
در بابل در مرکز عراق نیز شاهدان عینی گفتند، ده‌ها تظاهرکننده منزل حسن مندیل جانشین استاندار در شهر الحله را محاصره کردند.
به گفته شاهدان عینی، تظاهرکنندگان خواستار برکناری استاندار هستند، نیروهای ضد شورش نیز درصدد متفرق کردن آنها از اطراف منزل استاندار برآمدند.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

" چمرانم" آرزوست...
پنجشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۲:۴۱
هندسه و نظم جهانی در پسا کرونا
چهارشنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۸
تقابل تفکر جهادی و هالیوودی در بحران‌ها
سه شنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۳