تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۵:۴۵
کد مطلب : ۴۱۳۷۸۵
دیپلمات سابق ایران خاطره‌ای از سردار سلیمانی و دیدارش با رئیس‌جمهور سوریه مطرح کرد که زمان آن به اوایل بحران این کشور بازمی‌گردد و دمشق کاملا در محاصره تروریست‌ها قرار گرفته بود.
۰
plusresetminus
در دیدار سردار سلیمانی و بشار اسد هنگام محاصره دمشق چه گذشت؟
به گزارش بلاغ، مجتبی امانی، دیپلمات و سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در مصر، در ویژه‌برنامه‌ای از شبکه خبری المیادین که به مناسبت ایام دهه فجر و انتخابات مجلس شورای اسلامی ایران پخش می‌شد، خاطره‌ای شنیدنی از دیدار سردار قاسم سلیمانی با بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه بیان کرد.

امانی در این برنامه در پاسخ به سؤالی درباره گذشت چهل روز از شهادت سلیمانی و اینکه گفته شده انقلاب ایران، با شهادت ایشان روحیه جدیدی گرفت، گفت، من خاطره‌ای از روحیه مبارزه‌ای او بگویم. زمانیکه دمشق در آستانه سقوط و در محاصره کامل بود، بشار اسد در کاخ ریاست‌جمهوری حضور داشت. در این اثنا به اعضای سفارت ایران هشدار داده شد تا فوری، سوریه را ترک کنند چرا که ممکن بود سوریه در خلال چند ساعت سقوط کند.

وی ادامه داد: در یکی از پرواز‌هایی که برای خارج کردن ایرانی‌ها از دمشق انجام شد، هنگام خروج مسافرانش دیدند که شهید قاسم سلیمانی هم در این پرواز است. او درخواست کرد که در کاخ ریاست‌جمهوری با بشار اسد دیدار کند. به او گفتند که در چنین شرایطی امکانش نیست اما او اصرار می‌کند و می‌رود با آقای بشار اسد دیدار می‌کند.

سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در مصر گفت: سردار سلیمانی در این دیدار [بعد از بررسی آخرین وضعیت] از آقای اسد سؤال کرد، می‌خواهید بمانید یا خیر. اگر می‌خواهید بمانید ما با شما هستیم و مقاومت خواهیم کرد و اگر نمی‌خواهید بمانید، با ما بیایید [و از سوریه خارج شو]. آقای رئیس‌جمهور بشار اسد با روحیه مبارزه‌طلبی خود پاسخ داد، می‌خواهد بماند و می‌خواهد که خانواده‌اش هم با او باشند.

امانی اظهار داشت: در ادامه به او می‌گویند که پس در این شرایط خانواده‌ات را خارج می‌کنیم اما او می‌گوید خیر، خانواده‌ام با من می‌ماند. بعد از این شهید سلیمانی تصمیم به مقاومت در مقابل تروریست‌ها می‌گیرد و این در حالی بود که رسانه‌ها آن زمان داشتند از سقوط کامل دمشق سخن می‌گفتند. او با چنین روحیه‌ای برای دیگر رزمندگان محور مقاومت، الگو شده است.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما