تاریخ انتشاردوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۴:۵۲
کد مطلب : ۴۱۳۶۱۷
با پایان ثبت‌نام از نامزدهای انتخابات فدراسیون فوتبال به نظر می‌رسد رقابت برای صندلی ریاست میان قریب، نبی، حبیب کاشانی و حیدر بهاروند است.
۰
plusresetminus
ثبت‌نام بیش از 50 نفر برای پست‌های مختلف فوتبال صندلی ریاست فدراسیون 8 مدعی دارد
به گزارش بلاغ، آخرین روز از انتخابات فدراسیون فوتبال با حضور پر رنگ داوطلبان در ساختمان این فدراسیون همراه بود و در مجموع ۸ نفر برای تصدی پست ریاست فدراسیون فوتبال و تعداد زیادی هم برای عضویت در هیئت‌رئیسه و سایر پست‌های این فدراسیون ثبت‌نام کردند. طبق آمار ارایه شده از سوی فدراسیون فوتبال بیش از 50 نفر برای تصدی پست‌های مختلف فدراسیون فوتبال ثبت‌نام کرده‌اند ولی ظواهر امر نشان می‌دهد رقابت برای صندلی ریاست میان قریب، نبی، حبیب کاشانی و حیدر بهاروند است.

نامزدهای مورد حمایت وزارت ورزش؟
 محمدحسین قریب مدیرعامل سابق باشگاه استقلال سرانجام بعد از گمانه‌زنی فراوان صبح دیروز به محل فدراسیون فوتبال رفت و ضمن انجام مراحل اولیه ثبت‌نام نواب خود در صورت رسیدن به صندلی ریاست را معرفی کرد. وی منصور قنبرزاده، مدیرعامل سابق باشگاه نفت تهران را به عنوان نایب‌رئیس‌اول معرفی کرد. حیدر بهاروند، به عنوان نایب‌رئیس‌دوم و رئیس‌سازمان لیگ و میترا نوری به عنوان نایب‌رئیس ‌بانوان قریب را همراهی می‌کنند.

گفته می‌شود قریب به دلیل اینکه حمایت نسبی مسئولان ارشد وزارت ورزش را دارد، به عنوان یکی از گزینه‌های جدی برای نشستن بر مسند مدیریتی فوتبال ایران شناخته می‌شود. از مهدی محمدنبی نیز به عنوان دبیرکل او یاد می‎‌شود. تیم مدیریتی که کاملا مورد وثوق وزارت ورزش قرار دارد و از شانس بالایی برای پیروزی برخوردار است.  مهدی محمدنبی عضو کنونی هیئت‌مدیره باشگاه پرسپولیس و دبیرکل سابق فدراسیون فوتبال دیگر فردی بود که ظهر دیروز سئول رفت و برای ریاست ثبت‌نام کرد. درباره نبی هم گفته می‌شود او یکی از گزینه‌های وزارت ورزش برای ریاست فدراسیون فوتبال است، به خصوص که او حمایت برخی از هیئت‌های فوتبال و مدیران عامل باشگاه‌های فوتبال را هم پشت خود می‌بیند و شانس زیادی برای رسیدن به این عنوان دارد.

نبی، محمود اسلامیان را به عنوان نایب‌رئیس‌اول خود و حیدر بهاروند را به عنوان نایب‌رئیس‌دوم و رئیس‌سازمان لیگ برگزیده است. پریا شهریاری نیز نایب نبی در امور بانوان در صورت رسیدن به صندلی ریاست است.

مدیرعامل اسبق پرسپولیس وارد گود شد
حبیب کاشانی مدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس تهران نیز برای شرکت در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال اقدام کرد. درباره کاشانی هم عنوان می‌شود که از حمایت مهدی تاج برای حضور در این گردونه برخوردار است. اتفاق بسیار مهمی که شاید رای هیئت‌های فوتبال را به سمت او بازگرداند و این یعنی طی کردن نصف بیشتر راه برای پیروزی کاشانی نایب‌رئیس‌اول خود را محمود اسلامیان معرفی کرده و حیدر بهاروند هم نایب‌رئیس‌دوم خواهد بود. عبدالحسینی نیز به عنوان نایب‌رئیس‌بانوان در لیست حبیب کاشانی قرار گرفته است. از شهاب الدین عزیزی خادم به عنوان دبیرکل احتمالی او نام برده می‌شود و باید دید این رقیب دانه‌درشت در آخر چه تعداد رای کسب می‌کند.

سرپرست فدراسیون هم نامنویسی کرد
حیدر بهاروند سرپرست حال حاضر فدراسیون فوتبال نیز دیگر نفری بود که با اخذ مجوز لازم از وزارت ورزش کارهای ثبت‌نام در انتخابات را انجام داد. او هم یکی از گزینه‌‎های جدی برای رسیدن به صندلی ریاست است. فردی که رای قابل توجهی بین هیئت‌های فوتبالی دارد و می‌تواند رقیب سرسختی برای باقی نفرات باشد.  هر چند که با توجه به قرار گرفتن نام او در لیست اکثر نامزدها کماکان او را در تیم مدیریتی فوتبال ایران خواهیم دید. با این حال بهاروند، محمود اسلامیان و منصور قنبرزاده را به عنوان نایب‌رئیس‌اول و دوم معرفی کرده و لیلا صوفی زاده به عنوان نایب‌رئیس‌بانوان در لیست او حضور خواهند داشت.

برگزاری انتخابات در 25 اسفندماه
محمدرضا کلائی شهردار مشهد، هدایت‌الله ممبینی عضو حال حاضر هیئت‌رئیسه فدراسیون فوتبال و سرپرست کمیته داوران، رضا جلالی مدیر فرهنگی فدراسیون فوتبال در زمان ریاست محمد دادگان و امیر مسعود هراتیان رئیس‌سابق هیئت فوتبال اصفهان از دیگر افرادی بودند که برای انتخابات فدراسیون فوتبال ثبت‌نام کردند.

لازم به یادآوری است که بعد از نام نویسی، نوبت به دریافت مدارک خواهد رسید و سپس کمیته بررسی صلاحیت نامزدها تشکیل می‌شود تا در نهایت در ۲۵ اسفندماه سال جاری و با برگزاری مجمع فدراسیون فوتبال، رئیس ‌و ترکیب جدید هیئت‌رئیسه فدراسیون فوتبال مشخص شود.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

معیشت یا عفت؛ دوراهی ناخوانده عصر جدید
دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۳
چادر؛ ارثیه مادر
يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۷
با دست‌های فرمانده تا بهشت
سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۲