کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

یک تولیدکننده اعلام کرد

هجوم پوشاک قاچاق به کشور برای تصرف بازار شب عید

تسنیم , 15 بهمن 1398 ساعت 11:10

یک تولید‌کننده پوشاک با ‌اشاره به ورود پوشاک قاچاق و اینکه هیچ برخوردی با برندهای محرز قاچاق نمی‌شود، گفت: چرا در شب عید این بلا بر سر صنعت پوشاک کشور می‌آید؟


به گزارش بلاغ، محمد یزدانی با بیان اینکه تولیدکنندگان با افزایش قیمت ارز و ممنوعیت واردات پوشاک، حساب ویژه‌ای روی بازار شب عید باز کردند، اظهار داشت: در حال حاضر واردات پوشاک از مناطق آزاد بلامانع است، از طرف دیگر گمرکات هم در مناطق جنوبی کشور مستقر نیستند تا محدودیت‌ها را در ورود پوشاک به کشور اعمال کنند.
 
وی با اعلام اینکه تمام تولیدکنندگان نگران از دست دادن بازار و فروش شب عید خود هستند، افزود: ما با امید کالا تولید کرده‌ایم اما با ورود کالاهای قاچاق به کشور نمی‌توانیم فروشی داشته باشیم. متأسفانه ترک‌ها هم به ما پیشنهاد  می‌کنند به صورت کیلویی اجناس استوک را بفروشند که این موضوع یک زنگ خطر برای تولید پوشاک در کشور است.

این تولیدکننده ادامه داد: به عنوان نمونه در یکی از این پیشنهادات ترک‌ها به تولیدکنندگان ایرانی اعلام کرده‌اند، 350 هزار تکه انواع کالاهای استوک را با قیمت 350 هزار دلار می‌فروشیم این یعنی هر کالا یک دلار قیمت دارد، در این شرایط مسئولان بگویند کدام تولیدکننده توان رقابت با اجناس خارجی را خواهد داشت؟

وی با بیان اینکه چرا در شب عید این بلا بر سر صنعت پوشاک کشور می‌آید، گفت: مگر نه اینکه قرار بود از تولیدکننده داخلی حمایت شود؟ آیا این مسائل به معنی حمایت از تولید است؟ هیچ برخوردی با برندهای محرز قاچاق در بازار نمی‌شود و واردات هم در مناطق آزاد بلامانع است، در این شرایط آیا تولیدکننده می‌تواند محصول خود را در بازار به فروش برساند؟

گفتنی است، چند روز پیش حسین مدرس خیابانی، قائم‌‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره نمایشگاه‌های بهاره امسال که از یکم تا 25 اسفند برگراز می‌شود گفته بود: تمامی کالاهای عرضه‌شده در این نمایشگاه‌ها باید تولید داخلی بوده و از کیفیت بسیار مناسبی برخوردار باشند.

همچنین، قاسم نوده فراهانی، رئیس ‌‌اتاق اصناف تهران نیز گفته بود: اگر در میانه راه برگزاری نمایشگاه، متوجه عرضه کالاهای خارجی شویم، حتماً با غرفه‌دار برخورد شده و کالاها از سطح نمایشگاه نیز جمع‌آوری خواهند شد. غرفه رسیدگی به شکایت در نمایشگاه‌ها فعال است.
 


کد مطلب: 413174

آدرس مطلب :
http://www.bloghnews.com/news/413174/هجوم-پوشاک-قاچاق-کشور-تصرف-بازار-شب-عید

بلاغ نیوز
  http://www.bloghnews.com