تاریخ انتشاريکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۷
کد مطلب : ۴۰۹۱۵۷
وزیر راه و شهرسازی با عذرخواهی از مردم به دلیل تأخیر در افتتاح آزادراه تهران - شمال، از بهره‌برداری این آزادراه در دهه فجر خبر داد.
۰
plusresetminus
آزادراه تهران‌- شمال دهه فجر افتتاح می‌شود
به گزارش بلاغ، محمد اسلامی دیروز در جمع خبرنگاران درباره آزادراه تهران - شمال گفت: اولاً من از مردم به‌دلیل تأخیر در وعده‌ای که داده بودیم و محقق نشد، عذرخواهی می‌کنم. ما اعلام کرده بودیم که قرار است این آزادراه تا پیش از اتمام تابستان زیر بار ترافیک برود که این اتفاق نیفتاد اما در حال حاضر ۳۰۰۰ نفر مشغول فعالیت هستند و اقدامات نظارت، رنگریزی و نصب تابلو و علائم را انجام می‌دهند.

وی وعده داد: آزادراه تهران - شمال تا دهه فجر به بهره‌برداری رسمی می‌رسد و متروی شهر جدید هشتگرد به گلشهر نیز در اوایل دی‌ماه و پس از آن آزادراه همت - کرج به بهره‌برداری خواهد رسید.

وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: ساخت قطعه ۲ آزادراه تهران - شمال نیز در دست انجام است و امیدواریم تا پایان سال آینده محور رفت تونل البرز با هدف کاهش ترافیک این محور به بهره‌برداری برسد. برای تکمیل قطعات ۲ و ۳ آزادراه تهران - شمال به طول ۵۶ کیلومتر، ۲۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری نیاز است.

اسلامی در ادامه با بیان اینکه با ۳۹۴ شرکت در پروژه‌های حمل و نقلی قرارداد امضا کرده و مجموع این قراردادها به ۲۵ هزار میلیارد تومان می‌رسد، گفت: سامانه آزمایشگاهی فنی مکانیک خاک راه‌اندازی شد. پیش از این نتایج آزمایش‌های بررسی خاک به‌صورت دستی به پیمانکار داده می‌شد اما الان کل این فرآیند به صورت سیستمی و هوشمند انجام می‌شود.

وی افزود: سامانه اخذ عوارض آزادراه بر اساس پیمایش افتتاح شده و از خودروها بر اساس میزان ترددی که در آزادراه دارند، عوارض دریافت می‌شود. به کسانی که بیش از ۴۰ تردد در ماه داشته باشند، تخفیف داده خواهد شد.

به گفته وزیر راه و شهرسازی، تاکنون چهار آزادراه به این سیستم مجهز شده و به زودی ۶آزادراه دیگر هوشمندسازی خواهند شد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

معیشت یا عفت؛ دوراهی ناخوانده عصر جدید
دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۳
چادر؛ ارثیه مادر
يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۷
با دست‌های فرمانده تا بهشت
سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۲