معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت:‌پروژه‌هایی مانند ربات انسان‌نما نمادین هستند تا بتوانیم فناوری‌های موجود در کشور را پیاده‌سازی و در جاهای دیگر استفاده کنیم اما از تجاری‌سازی دانش فنی ربات‌ها حمایت می‌کنیم.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازسورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در گفت‌وگو با خبرنگار  در پاسخ به سوالی درباره تجاری‌سازی ربات بومی انسان‌نما اظهار داشت: ربات بومی انسان‌نمای سورنا 4 قابلیت‌های جدیدی نسبت به نسل‌های پیش از خود دارد اما در مجموع پروژه‌های این چنینی پروژ‌ه‌های نمادین هستند.
وی ادامه داد: هدف اصلی از تعریف این پروژه‌ها این است که بتوانیم دانش و فناوری‌های موجود در کشور در حوزه‌های مختلف را پیاده‌سازی کنیم و کاربرد علمی آنها را ببینیم.
وی ادامه داد: هدف نهایی این است که از دانش فنی موجود در کشور بتوانیم در حوزه‌های مختلف استفاده کنیم.
ستاری گفت: البته معاونت علمی از این پروژه برای تجاری‌سازی حمایت مالی می‌کند و به مجریان طرح گفته‌ایم که اگر مشتری برای آن پیدا کنند حمایت ما را خواهند داشت.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری تصریح کرد: در حال حاضر مذاکراتی برای تجاری‌سازی دانش فنی ربات بومی در صنایع آموزشی و اسباب‌بازی شده است که باید منتظر نتیجه مذاکرات باشیم.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما