تاریخ انتشارشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۰
کد مطلب : ۴۰۸۹۶۶
نتایج تازه‌ترین بررسی‌ها حاکی از‌ آن است، نوزادان متولد شده از آی‌وی‌اف دوبرابر بیش از سایر نوزادان ممکن است دچار سرطان شوند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازدیلی‌میل، نتایج تازه‌ترین بررسی‌ها حاکی از‌ آن است، نوزادان متولد شده از آی‌وی‌اف دوبرابر بیش از سایر نوزادان ممکن است دچار سرطان شوند.
در این پژوهش بیش از یک میلیون کودک دانمارکی مورد بررسی قرار گرفتند و در نهایت مشخص شد، این دسته از نوزادان به میزان قابل توجهی در معرض سرطان هستند. 
پژوهش‌های قبلی بیانگر آن بود، زنان ناباروری که یک یا چند بار IVF را امتحان کرده اند، به احتمال چهار برابر بیشتر در خطر ابتلا به سرطان تخمدان قرار می‌گیرند.
به گفته دانشمندان دانمارکی آی‌وی‌اف ریسک ابتلا به سرطان را در کودکان بیش از 25 درصد افزایش می‌دهد و گاهی تبعات جبران‌ناپذیری برای سلامت کودک در پی دارد. 
پژوهشگران این واقعیت را مطرح می‌کنند که انجماد و مواد شیمیایی مورد استفاده در فرایند آی‌وی‌اف می‌توانند در ایجاد تغییرات ژنتیکی که بعداً منجر به سرطان می‌شوند، نقش داشته باشند.
کارشناسان می‌گویند ریسک ابتلا به سرطان در مقیاس کلی اندک است و نباید زوج‌های نابارور را نگران کرد. 


بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما