تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۰
کد مطلب : ۴۰۸۸۶۰
رئیس‌فدراسیون کشتی به همراه کادر فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی با حضور در محل کمیته ملی المپیک نشست هماهنگی را با رئیس‌و مسئولین کمیته ملی المپیک برگزار کردند.
۰
plusresetminus
درخواست سرمربیان تیم ملی برای توجه ویژه به کشتی آزاد و فرنگی سجادی: نه بزرگ‌نمایی کنید و نه وعده غیر کارشناسی بدهید
به گزارش بلاغ، در این نشست صالحی امیری رئیس‌کمیته ملی المپیک، دکتر سجادی سرپرست کاروان اعزامی به المپیک 2020، پیمان فخری رئیس‌مرکز نظارت بر تیمهای ملی وحسن رنگرز مشاور رئیس‌  کمیته ملی المپیک و همچنین دکتر دبیر رئیس‌فدراسیون کشتی، محمد بنا و غلامرضا محمدی سرمربیان تیم‌های ملی کشتی فرنگی و آزاد به همراه بهروز حضرتی مربی تیم ملی کشتی فرنگی حضور داشتند.

در ابتدای این نشست علیرضا دبیر گزارش کاملی را درخصوص فعالیت چند ماهه فدراسیون کشتی در بحث سخت‌افزاری و نرم‌افزاری به مسئولین کمیته ملی المپیک ارائه کرد و ضمن تقدیر و تشکر از حمایت‌های کمیته ملی المپیک خواستار نگاه جدی‌تر به این رشته در آستانه مسابقات کسب سهمیه المپیک شد.

درخواست برگزاری اردوی کشتی آزاد در کیش
در ادامه نشست محمد بنا و غلام رضا محمدی هر کدام گزارش‌های فنی را درخصوص شرایط فعلی شاگردانشان و همچنین برنامه‌های پیش رو از اردوهای آماده ‌سازی گرفته تا نحوه و شیوه انتخاب ملی‌پوشان ارائه کردند.

محمدی در راستای ایجاد تنوع برای اردونشینان خواستار برپایی اردوهایی خارج از خانه کشتی در کیش و مجموعه ورزشی انقلاب ش
د که مقرر شد زمینه فراهم شدن آنها هر چه سریع‌تر از سوی کمیته ملی المپیک فراهم گردد.
محمد بنا نیز خواستار توجه ویژه به اردونشینان و کادر فنی دو تیم شد تا بتوانند بدون دغدغه پروسه اردوهای سخت شبانه‌روزی تا اعزام به بازی‌های المپیک را پشت سر بگذارند.

مدال نگرفتن به معنی پایان کشتی نیست
صالحی امیری نیز با اشاره به ثبات ایجاد شده در کشتی اظهار داشت: انصافا خروج کشتی از بلاتکلیفی چندین ماهه و همچنین ثباتی که علیرضا دبیر و مجموعه اش در آن ایجاد کرده‌اند مهم‌ترین اتفاق ورزش ایران بود. خوشبختانه در حال حاضر کشتی از حاشیه خارج شده و کاملا در مسیر اصلی خود قرار گرفته تا انشاءالله بتواند برنامه‌های خوب خود را برای آینده‌ای بهتر در این رشته پیاده سازد.

وی ادامه داد: بارها در بین اصحاب رسانه و همچنین در بین جامعه ورزش اعلام کرده‌ام بزرگترین آفت ورزش ابتدا حاشیه و نفاق و سپس نتیجه گرایی است و حالا هم توصیه می‌کنم ضمن ایجاد همدلی و همگرایی به فکر ثبت تلاش مثبت و حداکثری باشید تا نتیجه، مدال و عنوان. طوری رفتار کنید و به شاگردان خود بگویید طوری بجنگند که مردم به‌عنوان بزرگ‌ترین کارشناسان ورزش تلاش حداکثری و غیرت شما را بستایند نه مدالتان را. حال اگر این تلاش و جنگندگی و ایثار شما به مدال ختم شد که چه بهتر اما اگر مدال نگرفتید هم مهم نیست و پایان کشتی نخواهد بود.

رئیس‌کمیته ملی المپیک ادامه داد: 2020 توکیو پایان راه کشتی نیست همانگونه که 1948 لندن هم نبوده. این قطار در مسیر و ریل خود حرکت می‌کند و اگر زمینه‌های حرکت بی‌دغدغه آن‌را فراهم کنیم می‌توانیم انتظار موفقیت‌های چندین برابری را نیز داشته باشیم. کشتی همیشه موفق بوده و خواهد بود و مطمئنم تمام اهالی آن هم تلاش حداکثری را خواهند کرد که همین موضوع برای ما در اولویت قرار دارد. باز هم تاکید می‌کنم فشار را از روی کشتی‌گیران خود بردارید و به جای آن شفافیت را با مردم و طرفداران پیاده کنید تا ببینند تلاش‌های شبانه‌روزی شما را؛ آنگاه اگر خدایی نکرده نتیجه به معنای کسب مدال هم به دست نیامد مردم شما را به‌خاطر این‌همه زحمت و بردباری و تلاش خواهند ستود.

سجادی: خیالم از کشتی راحت است
دکتر نصرالله سجادی سرپرست کاروان اعزامی کشورمان به المپیک 2020 توکیو نیز ضمن تقدیر از تلاش‌های چند ماهه مجموعه کشتی بخصوص کادر فنی هر دو رشته آزاد و فرنگی اظهار داشت: انصافا کشتی در شرایط خوبی قرار دارد و به ثبات لازم دست پیدا کرده. من خیالم از کشتی راحت است منتهی درخصوص مدال و عنوان آن هم در میدانی به بزرگی المپیک همانند دکتر صالحی امیری معتقدم که نه بزرگنمایی کنید و نه وعده غیر کارشناسی بدهید. خود من به دلیل اشرافی که حداقل به حوزه ورزش و المپیک دارم سعی می‌کنم از اظهارنظر در این زمینه خودداری کنم چرا که کشتی و در کل ورزش آن‌هم در المپیک دنیای ثانیه‌ها و صدم ثانیه‌هاست و بارها دیده‌ایم بزرگترین قهرمانان با یک آن غفلت از نتیجه اصلی دور شده‌اند و چه بسا چهره‌های کم فروغ با یک لحظه خودباوری و ایمان به چه نتایج درخشانی دست یافته‌اند.

وی ادامه داد: نکته مثبت علیرضا دبیر اعتقادش به کار تیمی و مشورت است و یکی از مهم‌ترین نشانه‌های آن هم برپایی همین جلسات با حضور خود کادر فنی و نفرات اول فنی دو رشته است. برای این تیم آرزوی موفقیت دارم و مطمئن باشید که حمایتی در خور نام این رشته از کشتی خواهیم داشت.

پیمان فخری هم نکاتی را درخصوص شرایط کشتی و همچنین فضای موجود عنوان و مهم‌ترین اولویت کشتی در ماه‌های پیش رو را دوری از حاشیه و تمرکز روی تمرینات اعلام کرد.

حسن رنگرز هم ضمن تاکید بر حمایت از کشتی عنوان داشت:کشتی همواره در بازی‌های آسیایی و المپیک در اولویت توجه برای مدال آوری بوده است و بالطبع همین انتظار هم وجود دارد در اولویت توجه مسئولین ورزش کشور هم باشد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

هندسه و نظم جهانی در پسا کرونا
چهارشنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۸
تقابل تفکر جهادی و هالیوودی در بحران‌ها
سه شنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۳
یار امام و یاور رهبری
يکشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۲:۵۷