تاریخ انتشاردوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۰
کد مطلب : ۴۰۸۶۱۶
ترویج فرهنگ فاطمی بدون تردید نیاز امروز جامعه دینی و اسلامی محسوب می‌شود و اهمیت آن در کشور ما دوچندان خواهد بود.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغترویج فرهنگ فاطمی اگر جدی گرفته شود، بسیاری از مشکلاتی که این روزها گریبان جامعه ما و خانواده‌ها را گرفته است، رفع خواهد شد.
گسترش آموزه‌های فاطمی بدون تردید نیاز امروز جامعه دینی و اسلامی محسوب می‌شود و اهمیت آن در کشور ما دوچندان خواهد بود.

فرهنگ فاطمی را بفهمیم
حجت‌الاسلام محمد احمدی، امام جمعه بیارجمند در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بیارجمند اظهار کرد: تمام خیرات، خوبی‌ها، حقایق و تقوا از درهای خانه پیامبر گرامی اسلام (ص)، اهل‌بیت (ع)‌ و امامان معصوم (ع) به عالم منتشر شده است.
وی با اشاره به اینکه حضرت فاطمه زهرا (س) با وجود عمر کوتاهی که داشتند تمام خوبی‌های عالم از زبان، عمل، برنامه‌ها، تربیت فرزندان و شوهرداری ایشان سرچشمه می‌گیرد، تصریح کرد: پیامبر گرامی اسلام (ص)، ایشان را ام‌ابیها (س) خواندند؛ یعنی این حضرت مادر پدرشان هم بودند.
امروز در لفظ می‌گوییم فاطمه زهرا (س) الگوی ماست؛ ولی در عمل کمتر به سیره این بزرگوار توجه می‌کنیم
امام جمعه بیارجمند با تأکید بر اینکه حضرت فاطمه زهرا (س) به‌خوبی پدرداری می‌کردند، اضافه کرد: شخصیتی تا قیامت مثل حضرت فاطمه زهرا (س) نداریم؛ مردم ما از زن و مرد باید فاطمه زهرا (س) را الگوی خود قرار دهند و رفتار و وصیت‌نامه ایشان را در زندگی عملیاتی کنند.
احمدی با بیان اینکه الگوبرداری از سیره نبوی، علوی و فاطمی جامعه را به سمت تعالی هدایت می‌کند، تصریح کرد: باید سیره این بزرگواران را به‌عنوان الگویی مهم و ارزشمند در زندگی مدنظر قرار دهیم.
وی با اشاره به اینکه امروز در لفظ می‌گوییم فاطمه زهرا (س) الگوی ماست؛ ولی در عمل کمتر به سیره این بزرگوار توجه می‌کنیم، تأکید کرد: باید اول فرهنگ فاطمی را بفهمیم؛ بعد به سیره پیامبر گرامی اسلام (ص)، اهل‌بیت (ع) و امامان معصوم (ع) عمل کنیم.

مواضعی عالی برای دفاع
حجت‌الاسلام سیدعلی رضوی‌نسب، امام جمعه بسطام نیز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بسطام اظهار کرد: حضرت زهرا (س) محور اتصال ولایت و نبوت هستند؛ ایشان شخصیت بسیار ارزشمندی محسوب می‌شوند که رسول گرامی اسلام، حضرت محمد مصطفی (ص) توصیفاتی خاص نسبت به این بانوی بزرگ داشتند.
وی با تأکید بر اینکه حضرت فاطمه زهرا (س) مادر ائمه ‌اطهار (ع) هستند، اضافه کرد: لقب قابل‌تأملی برای ایشان به نام «ام‌ابیها (س)» وجود دارد؛ تجلیل و گرامیداشت فرهنگ فاطمی در حقیقت تجلیل از نبوت و امامت به‌ویژه ولایت امام علی (ع) است.
امام جمعه بسطام با بیان اینکه حضرت فاطمه زهرا (س) نخستین مدافع ولایت و امامت بودند، تصریح کرد: تشیع در جهان مدیون فداکاری‌های حضرت زهرا (س) است.
امروز همه وظیفه ‌داریم تا شعائر اسلامی را تبیین کنیم و یکی از بزرگ‌ترین این شعائر، ترویج فرهنگ فاطمی است
رضوی‌نسب با اشاره به اینکه خطبه فدکیه حضرت زهرا (س) باید توسط سخنرانان و خطبا تبیین شود، اضافه کرد: مواضع سیاسی ایشان باید سرلوحه و الگویی برای همه ما چه شیعه و چه غیرشیعه باشد و تبیین شود.
وی با تأکید بر اینکه مواضع سیاسی حضرت زهرا (س) از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، تصریح کرد: اقدامی که ایشان در حمایت از ولایت و امامت داشتند، اقدامی به‌جا و به‌موقع بود.
امام جمعه بسطام با بیان اینکه اقدام حضرت زهرا (س) باعث حفظ امامت و کیان تشیع شد، اظهار کرد: این موارد اگر تبیین شود، اتفاق‌های خوبی رقم می‌خورد.
رضوی‌نسب گفت: امروز همه وظیفه ‌داریم تا شعائر اسلامی را تبیین کنیم و یکی از بزرگ‌ترین این شعائر، ترویج فرهنگ فاطمی است.

احترامی به غایت شیرین
حجت‌الاسلام مرتضی کشمیر، امام جمعه ایوانکی هم در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ایوانکی اظهار کرد: احترامی را برای حضرت زهرا (س) واجب می‌دانند که انسان را به سعادت می‌رساند؛ فاطمه زهرا (س) خودشان را در راه ولایت و امیرالمؤمنین (ع) فدا کردند.
وی تصریح کرد: احترام به جایگاه والای ایشان به‌نوعی بزرگداشت شعائر اسلامی بوده و از اهمیت خاصی برخوردار است.
فداکاری در راه ولایتمداری
حجت‌الاسلام سیدداوود احمدپناه، امام جمعه شهمیرزاد نیز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس اظهار کرد: فاطمه زهرا (س) تنها برای بانوان الگو نیستند؛ بلکه ایشان برای آقایان هم الگو هستند.
وی با تأکید بر اینکه حضرت زهرا (س) شهید راه ولایت محسوب می‌شوند، اضافه کرد: ایشان در راه ولایت و پاسداری و حمایت از امامت جان عزیز خود را فدا کردند.
مواضع سیاسی حضرت زهرا (س) از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و باید الگوسازی شود
امام جمعه شهمیرزاد بیان کرد: همان‌طور که ایشان در راه ولایتمداری فداکاری کردند، ما هم ولایت‌فقیه را نور چشمان خودمان بدانیم.
احمدپناه با اشاره به اینکه باید بدانیم پشتیبانی از ولایت‌فقیه در حقیقت پشتیبانی از اهل‌بیت (ع) است، اضافه کرد: خوشبختانه ملت ایران در این راستا کارنامه درخشانی دارند و در تمام صحنه‌ها پاسدار ارزش‌های اسلامی و ملی، ولایت‌فقیه و رهبری بوده‌اند.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما