تاریخ انتشاريکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰
کد مطلب : ۴۰۸۵۵۱
شرکت مخابراتی اریکسون سوئد توافق کرده است تا برای متوقف کردن پرونده فساد علیه این شرکت یک میلیارد دلار به آمریکا پول بدهد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازرویترز، وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد: شرکت مخابراتی اریکسون سوئد توافق کرده است تا برای حل و فصل پرونده فساد علیه این شرکت یک میلیارد دلار به آمریکا جریمه بدهد.از جمله اتهامات وارد شده به شرکت سوئدی پرداخت رشوه به مقامات دولتی کشورها است.
بر اساس بیانیه وزارت دادگستری آمریکا شرکت اریکسون برای مدت طولانی به مقامات دولتی در چین، ویتنام و جیبوتی رشوه پرداخت می‌کردند.
اریکسون به پرداخت 520 میلیون دلار جریمه به آمریکا و 540 دلار دیگر به کمیسیون بورس و اوراق بهادار این کشور متهم شده بود.
 بر اساس اعلام وزارت دادگستری آمریکا اریکسون اعتراف کرده است بین سال‌های 2000 تا 2016 میلادی قانون اعمال مفسدانه خارجی را نقض کرده و به مقامات کشورهای مذکور رشوه داده است.
برج اکهلم، مدیرعامل اریکسون، طی کنفرانس خبری که امروز برگزار شد، اعلام کرد:برخی کارمندان این شرکت در بعضی بازارها که از قضا از جمله مدیران بوده‌اند، رفتاری نامتناسب و آگاهانه داشته و این شرکت نتوانسته است کنترل کافی روی آنها داشته باشد.
به گفته مدیرعامل اریکسون، شرکت این مسأله به عنوان اتفاقی کاملاً غیرقابل قبول و بخشی ناراحت کننده از تاریخ این شرکت نگاه می‌کند.
مقامات آمریکایی می‌گویند اریکسون از اشخاص ثالث برای پرداخت رشوه به مقامات دولتی در راستای بهتر کردن فعالیت‌های تجاری خود استفاده کرده است.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما