تاریخ انتشارشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰
کد مطلب : ۴۰۸۴۸۶
سفیر جمهوری اسلامی ایران در «دوشنبه» با وزیر کشاورزی تاجیکستان دیدار و در خصوص توسعه همکاری دو کشور در بخش کشاورزی گفت‌وگو کردند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ«محمد تقی صابری» سفیر ایران در تاجیکستان با «عزت‌الله ستاری» وزیر کشاورزی این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.
در این ملاقات وزیر کشاورزی تاجیکستان با اشاره به اشتراکات زبانی، فرهنگی، تاریخی و دینی دو ملت برادر ایران و تاجیکستان، بر ضرورت گسترش بیش از پیش روابط دو کشور تاکید و اقدامات  کشورش را در تأمین مواد غذایی و افزایش محصولات کشاورزی تشریح کرد.
صابری نیز با اشاره به تحولات مثبت چند ماهه اخیر در روابط ایران و تاجیکستان، دستاوردهای کشورمان در بخش کشاورزی در زمینه های  تولید و توسعه  ماشین آلات کشاورزی، تامین  و اصلاح بذر محصولات، گسترش آبخیزداری و حفاظت خاک، افزایش ضریب خود اتکایی محصولات راهبردی اساسی، توسعه آبزی پروری و پرورش ماهی در دریا و پرورش طیور، توسعه باغات، توسعه و فرآوری گیاهان دارویی، شبکه های آبیاری و زه‌کشی و سامانه های نوین آبیاری، گسترش زیرساخت های اطلاعاتی و ارتباطی و افزایش تولیدات صنایع تکمیلی و تبدیلی در بخش کشاورزی را تشریح کرد.
وی ادامه داد: با توجه به آب فراوان و زمینهای مناسب کشت در تاجیکستان، جمهوری اسلامی ایران آماده همکاری در تمامی زمینه های بخش کشاورزی با جمهوری تاجیکستان می باشد.
وزیر کشاورزی تاجیکستان با استقبال از پیشنهادات سفیر ایران گفت:  آماده همکاری و استفاده از تجربیات کشور دوست و برادر جمهوری اسلامی در بخش کشاورزی می‌باشیم.بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما