تاریخ انتشارشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰
کد مطلب : ۴۰۸۴۶۰
در پایان ششمین روز ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس روز گذشته ۹۸۰۶ داوطلب در سراسر کشور با حضور در فرمانداری ها ثبت نام کردند که از این تعداد 66 نفر در استان مرکزی است.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ در پایان ششمین روز ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس روز گذشته ۹۸۰۶ داوطلب در سراسر کشور با حضور در فرمانداری ها ثبت نام کردند که از این تعداد 66 نفر در استان مرکزی است.
از مجموع داوطلبین ثبت نام کننده در استان ۵۸ مرد و ۸ زن بودند و میزان مشارکت داوطلبین یازدهمین دوره انتخابات خانه ملت در استان نسبت به دوره قبل ۱۰ درصد افزایش یافته است.
 منفعت طلبی مهم ترین ضعف نمایندگان فعلی
اولین داوطلب ثبت نام کننده در فرمانداری اراک مردی ۵۰ساله دارای دکترای شیمی کارمند وزارت نفت بود که در گفت وگو با خبرنگار فارس در اراک با اشاره به مهمترین مشکلات استان گفت: مشکلات صنایع استان ناشی از عدم ارتباط صنایع با دانشگاه ها است که نیاز به تقویت دارد.
وی مهم ترین ضعف نمایندگان را منفعت طلبی نمایندگان عنوان کرد و افزود: نمایندگان خانه ملت بیش از حد انتظار سیاسی و درگیر فعالیت های جناحی هستند و رفع مشکلات مردم برای آنها در درجه چندم اهمیت است.

این نامزد انتخابات مهم ترین ضعف مجلس کنونی را نوع نگرش غیرکارشناسی و غیرعلمی دانست و گفت: قوانین در مجلس بیش از اندازه است و نظارت بر حسن اجرای قوانین وجود ندارد این در حالی است که باید توسط نمایندگان مجلس سایر پارامترها نیز مورد توجه ویژه قرار گیرد.
ثبت نام یک زوج اراکی در انتخابات
دیگر داوطلب نیز مردی ۴۳ساله دکترای حقوق بین‌الملل و کارمند دادگستری بود که همراه با همسر خود که دارای مدرک دکترای حقوق خصوصی، وکیل دادگستری و استاد دانشگاه بود در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام خود را قطعی کردند.

این دو نامزد انتخاباتی مهم ترین دغدغه خود را در استان مبحث اشتغال جوانان و همچنین آلودگی هوا و حاشیه نشینی که سبب بروز و افزایش آسیب های اجتماعی می شود، عنوان کردند.
این دو نامزد انتخاباتی عدم تخصص نمایندگان در کمیسیون های مجلس را نقطه ضعف مجلس دانسته و اظهار کردند: برخی کاندیداها زمان انتخابات، تبلیغات خود را از طریق بهره گیری از بیت المال و به اصطلاح پول های کثیف هزینه می کنند که باید با نظارت بیشتری این مباحث قانونی دنبال شود.
حضور آتش نشان در عرصه انتخابات
جوانی ۳۵ ساله دارای مدرک مدیریت دولتی و آتشنشان دیگر داوطلبی بود که روز جاری در این دوره از انتخابات ثبت نام کرد.

وی گفت: باید راهکارهایی ارائه داد تا دوباره چرخ کارخانجات تعطیل را به حرکت درآورد و یک نماینده مجلس نیز باید در تمام مبحث مطالبات به حق و قانونی مردم را پیگیری کند و منفعت شخصی خود را مقدم بر رفع مشکلات مردم نداند.
حضور با هدف ایجاد خودباوری میان مردم
مدیر حوزه قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دیگر داوطلب روز ششم بود که ایجاد خودباوری میان مردم و به ویژه جوانان و بهره گیری از ظرفیت جوانان متخصص و با مهارت در دستگاه های اجرایی را از مهمترین اقدامات خود عنوان کرد.

وی  توجه به تاریخ تمدن و پیشینه اراک و معرفی مفاخر فرهنگی استان در سطح ملی و بین المللی و همچنین جذب سرمایه گذاران در راستای احیای صنایع بزرگ استان را از برنامه های خود عنوان کرد.
باید نیروهای جوان با افکاری نوین را وارد عرصه کرد
دیگر داوطلب روز ششم  مردی۴۶ساله دارای مدرک دکترا و کارمند وزارت امور خارجه بود که با اشاره به مهمترین مشکلات استان گفت: استان مرکزی به لحاظ اقتصادی ورشکسته است و بهره گیری از افکار و نگرش فرسوده منجر به عقب ماندگی استان شده است در صورتی که باید نیروهای جوان با افکاری مدرن و نوین را وارد عرصه کرد تا شاهد تحولاتی عظیم باشیم.
خانه ملت باید توسط نیروهای انقلابی بازسازی شود
خانمی ۵۹ساله دارای مدرک ارشد مردم شناسی و بازنشسته آموزش و پرورش نیز از دیگر افرادی بود که امروز در اراک ثبت نام کرد وی نیز مهمترین مشکل استان را در صنایع دانست و گفت: واحدهای تولیدی استان باید فعال و پویا شود، باید با ایجاد اشتغال در استان رونق تولید را بهبود بخشید و خودباوری و استعداد جوانان نخبه را در سایه نیروهای انقلابی تقویت کرد.

وی افزود: خانه ملت که تفکرات خراب، ویران شده باید توسط نیروهای انقلابی بازسازی و شجاعت   جسارت نمایندگان را به آنها بازگرداند تا بتوان در راستای بازگشایی گره مشکلات مردم گام های موثری برداشت.
وی در خصوص تامین هزینه های تبلیغاتی خود نیز گفت: حتی یک ریال هم برای رای خریدن از مردم هزینه نمی کنم، مسئولیت ما در قبال مردم سنگین است نباید وامدار هیچ فرد و ارگانی بود تا بتوان با خاطری آسوده مشکلات مردم را رفع کرد.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما