کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

سامانه‏ نظارت بر پیشرفت وظایف دستگاه‌ها درباره مبارزه با قاچاق کالا سریع‌تر راه اندازی شود

27 آبان 1398 ساعت 14:20

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه سامانه‏ کنترل و نظارت بر پیشرفت وظایف دستگاه‌ها درباره مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید هرچه سریع‌تر راه‌اندازی شود، گفت: ایجاد این سامانه یک اقدام بسیار مناسب برای پیشگیری از قاچاق کالا است.


به گزارش بلاغ محمد مهدی مفتح عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پیرامون لزوم عملیاتی شدن قانون مبارزه با قاچاق کالا در کشور گفت: یکی از مسائل و مشکلات اقتصاد قاچاق کالاست که اقدامات دولت را خنثی می‌کند. علت به نتیجه نرسیدن بسیاری از تدبیرهای اقتصادی در کشور همین موضوع قاچاق است. در همین راستا پیام‌ها و دستورات بسیاری از سوی رهبر انقلاب برای مقابله با قاچاق کالا صادر شده و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز زیر نظر رئیس جمهور برای همین منظور ایجاد شده است.
وی ادامه داد: در سال ۱۳۹۲ قانونی برای مبارزه با قاچاق کالا در مجلس شورای اسلامی تصویب شد. بعد از تصویب قانون شاهد کاهش قاچاق در کشور بوده‌ایم اما کافی نیست و هنوز جای کار داریم. وضعیت جغرافیایی کشور نیز شرایط خاصی را در کشور ایجاد کرده است. به دلیل مرزهای زیاد زمینی و همسایگی با چندین کشور دشواری‌های زیادی در زمینه  کنترل قاچاق کالا داریم.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه سامانه‏ کنترل و نظارت بر پیشرفت وظایف دستگاه‌ها درباره مبارزه با قاچاق کالا و ارز هرچه سریع‌تر باید راه‌اندازی شود، گفت: ایجاد سامانه مصوب سال ۱۳۹۲ یک اقدام بسیار مناسب برای پیشگیری از قاچاق کالا است که با هرچه سریع‌تر عملیاتی و اجرایی شود. هدف از ایجاد سامانه مذکور افزایش کنترل و نظارت‌ها بود. به اعتقاد بنده نیازمند تصمیمات مناسب اقتصادی و مقابله سخت با عاملین قاچاق در کشور هستیم.
مفتح با بیان اینکه درصد قابل توجهی از گمرکات کشور، مجهز به سامانه‌های یکپارچه‌سازی اطلاعات، دستگاه ایکس‌ری و سایر ادوات لجستیکی نیستند، گفت: بسیاری از گمرکات ما دستگاه ایکس‌ری که یک وسیله اولیه برای پیشگیری از قاچاق کالا است را ندارند و این ضعف بزرگی محسوب می‌شود. برای مبارزه با قاچاق کالا نیازمند عزم جدی، تصمیم‌گیری به موقع و اجرا هستیم.





بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.


کد مطلب: 407196

آدرس مطلب :
http://www.bloghnews.com/news/407196/سامانه-نظارت-پیشرفت-وظایف-دستگاه-ها-درباره-مبارزه-قاچاق-کالا-سریع-تر-راه-اندازی-شود

بلاغ نیوز
  http://www.bloghnews.com