عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال گفت: ایران تیم اول رنکینگ آسیا است ولی شاهد بازی خوبی نبودیم و انتظار نداشتم اینگونه ببازیم.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ فریدون اصفهانیان در گفت‌وگو با خبرنگار در خصوص شکست تیم ملی مقابل عراق، در مسابقات مقدماتی جام جهانی 2022 اظهار داشت:‌ در کل تیم ملی فوتبال ایران خوب بازی نکرد و انتظار ما از تیم ملی این نتیجه نیست. بازیکنان تیم ملی ما اکثرا لژیونر هستند و تمرین آنچنانی با تیم ملی انجام ندادند. اما این انتظار وجود داشت که تیم ملی فوتبال بهتری ارائه کند. ایران تیم اول رنکینگ آسیا است ولی بازی خوبی از این تیم شاهد نبودیم و من انتظار نداشتم اینگونه ببازیم. به نظر شما ما باید اینگونه ببازیم؟
وی در خصوص داوری بازی ایران و عراق و قضاوت فرد سریلانکایی گفت: داور در حد و اندازه‌های این دیدار نبود. سریلانکا کشوری نیست که در اندازه این مسابقه، داور سطح بالایی داشته باشد. او از نظر تشخیص برخی صحنه‌ها و تمرکز روی مسابقه مشکلاتی داشت اما از سوی دیگر بازیکنی که کارت زرد دارد باید مراقب باشد که کارت زرد دوم را نگیرد. خطای شجاعی روی بازیکن حریف یک خطای عادی بود و اخراج او درست نبود. اما تیم ملی فوتبال ایران هم بازی خوبی انجام نداد. 
عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال در ادامه گفت‌وگو با فارس، در خصوص اینکه خیلی‌ها به نبود ویلموتس در ایران انتقاد می‌کنند و معتقدند این مربی بعد از مسابقات کشور را ترک می‌کند و چند روز قبل از بازی به ایران برمی‌گردد، خاطرنشان کرد:‌ دفعه گذشته هم در مصاحبه‌ام اشاره کردم که پرداخت نکردن دستمزد دلیلی برای باختن تیم ملی نیست. مثل این می‌ماند که به یک معلم پولش را ندهند و او هم آموزش درستی به شاگردانش ندهد.
وی تصریح کرد: می‌دانم فدراسیون با چه مصیبتی پول قرارداد ویلموتس را تهیه کرد ولی او هم باید بداند که مربی تیم اول آسیا است و نباید تیم ملی را  به حال خود راحت رها کند. وقتی برای دریافت پولش به فدراسیون فشار می‌آورد، از آن طرف هم باید به فکر تیم ملی باشد. انتظار باخت تیم ملی را نداشتم و فکر می‌کنم کمک‌های ویلموتس هم باید در مدتی که او در ایران نبود، به وی کمک می‌کردند. 
اصفهانیان با انتقاد از عملکرد بازیکنان تیم ملی گفت: نمی‌دانم بازیکن حریف در دقیقه نود به چه شکل آن ضربه سر را زد. اصلا چرا باید با این میانگین قدی در تیم ملی، بازیکنان ما چنین اجازه‌ای به مهاجم حریف دهند. مهاجمان ما خوب تغذیه نشدند و حتی یک توپ هم نصیب آنها نشد. فقط می‌توانم بگویم امیدوارم که شرایط تیم ملی ما تغییر کند. 

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما