تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۰
کد مطلب : ۴۰۶۸۸۲
سخنگوی کرملین چهارشنبه در پاسخ به سوالی درباره آغاز نخستین جلسه استماع علنی برای پیشبرد تحقیقات استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان گفته این موضوع ارتباطی به روسیه ندارد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ «دیمیتری پسکوف»، سخنگوی کرملین روز چهارشنبه، همزمان با برگزاری علنی جلسات استماع برای پیشبرد تحقیقات استیضاح «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا گفت این مسئله ارتباطی به روسیه ندارد. 
پسکوف در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در این خصوص گفت: «این مسئله هیچ ارتباطی به ما ندارد و ما نمی‌خواهیم درباره آن اظهارنظر کنیم.»
سخنگوی کرملین در ادامه ادعاهای مطرح شده علیه روسیه و متهم شدن این کشور به تبانی با ترامپ در جریان انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ را رد کرد. 
پسکوف گفت: «باید این را بگوییم که ادعاهای ساختگی زیادی در اینجا وجود دارند و در داستان‌های شرم‌آوری که مطرح شده از روسیه اسم برده شده است.»
مجلس نمایندگان آمریکا با تصویب قطعنامه‌‌ ضمن رسمیت بخشیدن به تحقیقات استیضاح ترامپ،  آغاز مرحله جدید این تحقیقات را کلید زد.
کمیته‌های مجلس نمایندگان آمریکا در هفته‌های قبل‌تر تحقیقات استیضاح را به صورت غیرعلنی پیش برده بودند اما مصوبه جدید خواستار علنی کردن این تحقیقات است. 
در همین راستا، مجلس نمایندگان آمریکا امروز چهارشنبه نخستین جلسه علنی برای پیشبرد تحقیقات استیضاح را کلید زد. 
تصویب قطعنامه برای رسمی شدن تحقیقات استیضاح ترامپ با آنکه گامی مهم در روند افشاگری‌ها علیه او به شمار می‌رود بعید است به استیضاح و برکناری او منجر شود. در رأی‌گیری هفته گذشته در مجلس نمایندگان هیچ نماینده جمهوری‌خواه به قطعنامه رسمی کردن تحقیقات استیضاح علیه ترامپ رأی موافق نداد. 
در صورتی که قانونگذاران دموکرات تصمیم به کلید زدن «بندهای استیضاح» علیه ترامپ بگیرند باید ابتدا در مجلس نمایندگان به آن رأی بدهند و در مرحله بعد، مجلس سنا هم باید درباره استیضاح ترامپ رأی بدهند.
حتی اگر مجلس نمایندگان که اکثریت کرسی‌های آن در اختیار نمایندگان دموکرات است با استیضاح ترامپ موافقت کند، مجلس سنا که اکثریت آن در دست جمهوری‌خواهان است احتمالاً ترامپ را تبرئه خواهد کرد.  

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرواز ۶۵۵، نماد حقوق بشر آمریکایی
پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۵
سبک زنـدگی و سیره امـام رضـا(ع)
پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۸
حقوق بشر، غمنامه طنز تلخ غرب
سه شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۰