تیم تراکتور در سخت‌ترین روزهای خود در این فصل نیاز به حمایت تماشاگرانش دارد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ تیم فوتبال تراکتور بعد از تحمل سومین شکست متوالی تا رده پنجم جدول تنزل یافت.
رتبه‌ای که نه برای این تیم افتخاری را به همراه داشته و و نه سرخ‌پوشان را به آسیا می‌رساند.
اما ‌این یک سوم راه طی شده است و هنوز 20 بازی برای شاگردان دنیزلی همچنان باقی است.
حمایت از تراکتور در این روزها می‌تواند فضایی از آرامش را برای این تیم فراهم کرده و تیم محبوب تبریزی را به موفقیت رهنمون سازد.
با اعلام حضور دنیزلی در مربیگری تیم تراکتور تا پایان فصل، این تیم حالا باید توسط هواداران هم مورد حمایت قرار گیرد تا تیم به سمت اهداف تعیین شده گام نهد.
در این راستا بازخوانی خاطرات گذشته تیم تراکتور را برای خوانندگان یادآوری می‌‌کنیم.
تراکتور چطور به اولین مقام خود در ایران دست یافت
بی شک قوی‌ترین تیم تراکتور در طول تاریخ این کشور به اعتقاد نگارنده، تیم تراکتور سال 1371 بود که به مقام سوم ایران دست یافت.
در آن سال اگر مسابقات در یک گروه برگزار می‌شد تراکتور با اختلاف فراوان امتیازی با سایر تیم‌ها به قهرمانی ایران می‌رسید، اما مسابقات در 2 گروه انجام شده و تراکتور در نیمه نهایی نتوانست از پس پاس در تبریز برآید و یک بازی بد کافی بود تا تراکتور به قهرمانی نرسد.
این تیم تمامی پارامترها تیم قهرمان را داشت. بازیکنان بومی که محصول خود باشگاه بودند، تلفیقی از بازیکنان جوان و باسابقه در ترکیب تیم، حمایت هواداران تحت هر شرایط، ارتباط صمیمی بین مدیریت باشگاه با سرمربی و همچنین سرمربی با بازیکنان، نیمکت مطمئن در بازی های سخت و بالاخره برتری تاکتیکی برابر حریفان.
اما این تیم چطور شکل گرفت که حتی نشریات وقت تیتر زدند که تراکتور حتی در خانه حریفان هم رحم نمی کند.
شکل گیری تراکتور مدعی
واسیلی گوجا مربی فقید تراکتور در سال 69 ‌‌در وسط مسابقات لیگ منطقه‌ای به تراکتور پیوست.
در سال 1370 وی به عنوان معمار فوتبال تبریز، شروع به ساختن تیم تراکتور کرده و تیمش را روانه اولین دوره لیگ آزادگان کرد.
تراکتور در بین 12 تیم حاضر در این مسابقات در مکان دهم قرار گرفت.
در یازده بازی برگزار کرده در تبریز مقابل ابومسلم مشهد قعرنشین با گل خداداد عزیز مغلوب شده و در مصاف با پرسپولیس و پاس تهران در تبریز با 4 گل مغلوب شد.
در اصفهان و قائم شهر در حالی که از تیم سپاهان و نساجی تا دقایق پایانی جلو بود، بازی را 2 بر یک واگذار کرد.
در تبریز و در هفته اول برابر استقلال رشت موفق به حفظ برتری 2 بر صفر نشده و بازی با تساوی 2 بر 2 به اتمام رسید.
مقابل جنوب اهواز در تبریز در دقیقه 90 به پنالتی دست یافت تا متحمل شکست دیگری در خانه نشود، اما پنالتی گل نشد.
در تهران مقابل پرسپولیس هم برتری یک بر صفر نیمه اول خود را نتوانست حفظ کند و بازی را واگذار کرد.
در تمامی این نتایج پرافت و خیز تیم تراکتور، مدیریت باشگاه همیشه از واسیلی حمایت کرده و تماشاگران نیز با شعار واسیلی دوست داریم از این مربی سیبیلوی رومانیایی پشتیبانی کردند.
نتیجه این آرامش و حمایت از تیم تراکتور، شکل‌گیری تیم سال 71 بود. در این سال تیم تراکتور از همان بازیکنان سال گذشته خود استفاده کردند و در نهایت در حالی که مستحق قهرمانی بودند تا اولین تیم شهرستانی باشند که قهرمان ایران می شوند، به سومی رضایت دادند.
تراکتور با وجود 4 باخت خانگی در سال 70 به تیمی بدل شد که در سال‌های بعدی در تبریز شکست‌ناپذیر بوده و در خانه حریفان هم برای پیروزی به میدان می‌رفت.
حالا هم هواداران تیم تراکتور از دنیزلی و زنوزی حمایت می‌کنند. با وجود شکست سنگین برابر استقلال، هیچ انتقادی و توهینی به سرمربی، بازیکنان و مدیریت باشگاه نشد و این می‌تواند تراکتور برای رسیدن به موفقیت در ادامه فصل و‌ تحقق اهداف باشگاه به دنبال داشته باشد.
هواداران تراکتور به خوبی به این نتیجه رسیدند که تنها با حمایت می‌توانند به تیم خود کمک کنند.
هر چند دنیزلی قول تیمی مدعی بعد از هفته پنجم را داده بود، اما در زمانی که مدیریت باشگاه از وی حمایت قاطع کرده و مالک این باشگاه خصوصی تمام توانش را برای بستم تیمی قدرتمند گذاشته است، نباید با انتقادات بی‌مورد توان و رمق را از این تیم گرفت.
هواداران تراکتور باید در عمل ثابت کنند که همیشه و در همه شرایط پشتیبان تیم خود هستند.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما