مدیر رادیو ورزش گفت: صحبت‌های اینفانتینو مبنی بر حضور بانوان در فوتبال باشگاهی ایران، اظهاراتی مداخله‌جویانه است و باید با آن به طور مستدل و محکم برخورد شود.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ سیدغلامرضا میرحسینی در گفت‌وگو با خبرنگار در مورد صحبت‌های رئیس فیفا مبنی بر اینکه برای حضور بانوان در فوتبال باشگاهی ایران به این کشور سفر خواهم کرد، گفت: آنچه درون ورزش ما رخ می‌دهد، مبتنی بر مسائل داخلی کشورمان است. اگر رئیس فیفا چنین صحبت‌هایی را مطرح کرده، مداخله‌جویانه است که حتی می توان گفت عدول از قوانین و مقررات فدراسیون بین‌المللی هم هست.
وی افزود: صحبت‌های اینفانتینو بیشتر نشانگر ضعف مدیریت ورزش کشور است که اجازه می‌دهیم برخی چنین صحبت‌هایی را مطرح کنند و چنین اتفاقاتی را رقم بزنند. متأسفانه در عرصه‌های مختلفکوتاهی صورت گرفته که بیگانگان جرات بیان چنین مسائلی را به خود می‌دهند. قاعدتاً فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش باید جلوی این جریان محکم و مستدل بایستند تا دیگر شاهد وقوع آن نباشیم.
مدیر شبکه رادیو ورزش تصریح کرد: از ابتدا هم مشخص بود که بیان چنین صحبت‌هایی، آغازگر چه ماجراهایی خواهد بود. از همان زمان که صحبت از حضور بانوان در بازی‌های تیم ملی ما مطرح شد، مشخص بود که این گام نخست است. از همانجا فدراسیون ما باید مقابل چنین مسائلی می‌ایستاد و با رایزنی و نفوذ در فیفا و AFC، اجازه حرکت مداخله‌جویانه داده نمی‌شد.
وی با انتقاد از رویه دوگانه فیفا در بحثی جدایی ورزش از سیاست، گفت: آنها تأکید دارند که سیاست و ورزش دو مقوله از هم جدا هستند اما رئیس فیفا و فیفا در این مورد اقدامی دوگانه انجام می‌دهند. پول‌های زیادی از فوتبال ایران را به خاطر اینکه تحت سلطه سیاست‌های ظالمانه آمریکا  قرار گرفته، بلوکه کرده‌اند. رئیس فیفا می‌خواهد برای آمریکا خوش‌رقصی کند و از این پول به عنوان اهرم فشاری بر نظام جمهوری اسلامی ایران استفاده نماید.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما