تاریخ انتشاريکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۰
کد مطلب : ۴۰۶۵۳۷
عضو کمیسیون قضایی مجلس گفت: حدود 30 درصد از پرونده‌های مطرح‌شده در دادگستری‌ها به خاطر کلاهبرداری و جعل اسناد عادی همچون قول‌نامه‌ها و... است که ثبت الکترونیکی نشده‌اند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گفت: حدود ۳۰ درصد از پرونده‌های مطرح‌شده در دادگستری‌ها به خاطر کلاهبرداری و اسناد جعلی‌ و قولنامه‌ها و... است که به دلیل عدم ثبت الکترونیکی آنها این اتفاقات صورت گرفته است.
وی افزود: طرح الکترونیکی کردن اسناد قضایی به دنبال این است که با الکترونیکی کردن این اسناد، جلوی کلاهبرداری و جعل آنها گرفته شود.
عضو کمیسیون قضایی مجلس اظهار داشت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در این طرح افراد می‌توانند در ایام تعطیل و غیرتعطیلی و در هر ساعت از شبانه‌روز و از طریق گوشی تلفن همراه خود کار ثبت الکترونیکی اسناد خود را انجام دهند و کد رهگیری دریافت کنند.
ابوترابی خاطرنشان کرد: کار بررسی این طرح در کارگروه تخصصی در حال نهایی شدن است و طرح مذکور به زودی برای تصمیم‌گیری نهایی به صحن کمیسیون قضایی ارائه خواهد شد.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

معیشت یا عفت؛ دوراهی ناخوانده عصر جدید
دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۳
چادر؛ ارثیه مادر
يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۷
با دست‌های فرمانده تا بهشت
سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۲