تاریخ انتشاريکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰
کد مطلب : ۴۰۶۵۲۷
در بحبوحه افزایش انتقادها از پیمان آتلانتیک شمالی، رئیس جمهور آمریکا و دبیر کل ناتو هفته آینده در کاخ سفید با یکدیگر دیدار می‌کنند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ کاخ سفید روز شنبه اعلام کرد که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا شنبه آینده با «ینس استولتنبرگ» دبیر کل پیمان آتلانتیک شمالی دیدار خواهد کرد.
بر اساس بیانیه کاخ سفید، ترامپ و استولتنبرگ درباره پیشرفت‌هایی که کشورهای عضو درباره افزایش میزان بودجه دفاعی خود حاصل کردند، صحبت می‌کنند.
ترامپ از زمانی که به قدرت رسیده همواره از کشورهای عضو ناتو و به خصوص آلمان که قدرت اقتصادی برجسته در اروپا به شمار می‌آید خواسته تا به افزایش میزان بودجه دفاعی خود بپردازند.
کاخ سفید اضافه کرد که ترامپ و استولتنبرگ درباره مبارزه با تروریسم، نسل پنجم اینترنت و حملات سایبری نیز صحبت خواهند کرد.
دیدار رئیس جمهور آمریکا و دبیر کل ناتو در حالی برگزار خواهد شد که «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور آمریکا چند روز پیش در مصاحبه‌ای با اشاره به عدم هماهنگی آمریکا با اروپا در تصمیمات خود و اقدامات یکجانبه ترکیه در سوریه، گفته بود که پیمان آتلانتیک شمالی در مرگ مغزی به سر می‌برد. (جزئیات بیشتر)
پس از آن «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان در واکنش به این سخنان ماکرون گفت که با این دیدگاه موافق نیست اگر چه روسیه از این سخنان رئیس جمهور فرانسه استقبال کرده و آن را کلمات طلایی توصیف کرده است.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرواز ۶۵۵، نماد حقوق بشر آمریکایی
پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۶
سبک زنـدگی و سیره امـام رضـا(ع)
پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۸
حقوق بشر، غمنامه طنز تلخ غرب
سه شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۰