تاریخ انتشارجمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰
کد مطلب : ۴۰۶۳۹۳
کارشناس پلیس راهور استان مازندران، گفت: لزوم تدوین و تالیف دروس آموزش ترافیکی در مدارس زمینه کاهش مشکلات ترافیکی در آینده را فراهم می‌کند.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ،مرتضی ابراهیمی در مطلب ارسالی برای خبرنگار  در ارتباط با لزوم تدوین و تالیف دروس آموزشی و ترافیکی در مدارست مازندران،اظهار کرد: امروزه با تکثر زندگی شهری و افزایش وسائل نقلیه شخصی، الزام در یادگیری سواد ترافیکی همانند دیگر سوادهای نو از قبیل سواد رایانه‌ای، رسانه‌ای از ضروریات زندگی شهری است.
وی با اعلام اینکه جامعه شناسان و متخصصان اجتماعی بر ضرورت دریافت مباحث آموزشی سواد زندگی و اجتماعی تاکید دارند، گفت: یکی ضروریات آموزشی، مباحث ترافیکی و فرهنگ مربوط به ترافیک و رانندگی است.
کارشناس پلیس راهور استان مازندران خاطر نشان کرد: سواد ترافیکی و مسائل مربوط به رانندگی در شهر و بیرون شهر از جمله اموری هستند که هر فردی باید چگونگی آن ‌را آموزش و در زندگی شخصی و اجتماعی پیاده کند.
وی اضافه کرد: آموزه‌های رانندگی نباید تنها به موارد آئین‌نامه‌ای و راندن خودرو در آموزشگاه‌ها خلاصه شود.
ابراهیمی با اشاره به برخی نزاع‌های خیابانی که ریشه در مشکلات ترافیکی دارد، گفت: با گسترش فرهنگ ترافیکی در سطح مدارس، شاهد افزایش فرهنگ ترافیکی در سطح کشور می‌شویم.
وی خاطر نشان کرد: اگر آموزش و یادگیری فرهنگ ترافیکی از دبستان شروع و تا دوره‌های متوسطه ادامه یابد، زمینه کاهش مشکلات آینده ترافیکی می‌شویم.
کارشناس پلیس راهور استان مازندران ادامه داد:گنجاندن مباحث ایمنی و ترافیک به ‌عنوان بخشی از مهارت‌های زندگی در کتاب‌های درسی، ارائه فوق‌برنامه‌های مرتبط با ترافیک، همکاری در پویش‌های ایمنی، توجه به ایمنی مدارس حاشیه راه‌ها، آموزش ایمنی به مدارس همجوار راه‌ها و توجه به پیاده‌سازی نکات ایمنی در سرویس‌های حمل‌ونقل مدرسه، اردوها، انضباط اجتماعی و از مواردی است که باید به آن توجه کرد.
وی در پایان گفت: توجه به موضوع فرهنگ ترافیکی و الزامات آموزشی آن در مدارس از دبستان تا ادوار متوسطه زمینه ترافیک روان و بدون تصادف و تلفات رانندگی را در آینده فراهم می‌کند.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما