تاریخ انتشارسه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۰
کد مطلب : ۴۰۶۲۰۸
کتاب «مگر چشم تو دریاست» روایت ام الشهدا حاجیه خانم جنیدی از شهرستان پیشوا اثر خالق راهی به مجنون توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شد.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ،کتاب «مگر چشم تو دریاست» روایت مادر شهیدان جنیدی اثر خالق راهی به مجنون توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شد.
براساس این گزارش، این کتاب که زندگی شهیدان محمد، نصرالله، عبدالحمید و رضا جنیدی را از زبان مادر روایت می‌کند به قلم جواد کلاته عربی نگاشته شده است.
شهیدان جنیدی در خانواده ای مجاهد و روحانی متولد می‌شوند، پدر شهدا پس از سال ها تحصیل و تدریس در حوزه علمیه قم در سال 1354 به زادگاهش شهرستان پیشوا باز می‌گردد ایشان پس از انقلاب به پیشنهاد آیت الله محمدی گیلانی و با حکم امام خمینی(ره) به امامت جمعه شهرستان رودسر منصوب می‌شود و بعد از رحلت امام نیز با حکم مقام معظم رهبری تا پایان عمرش در سال 1377 در این سنگر مقدس خدمت می‌کند نصرالله نخستین شهید خانواده جنیدی در سال 59 در جبهه آبادان به شهادت می رسد.
نصرالله جنیدی عضو ستاد جنگ‌های نامنظم شهیدچمران بود رضا کوچک‌ترین پسر خانواده از بسیج رودسر به جبهه غرب اعزام می شود  و در همان اعزام اول به شهادت می رسد ضدانقلاب با آگاهی از این که او فرزند امام جمعه است بر سر تبادل پیکر او از نیروهای ایرانی طلب پول می‌کند اما با مخالفت پدر و مادر شهید روبه‌رو می‌شود محمد سومین شهید و پسر ارشد خانواده به عنوان بسیجی لشکر27 محمد رسول الله (ص) در عملیات خیبر در حالی به شهادت می‌رسد که برادرش عبدالحمید نیز پس از سال ها تحمل جراحت‌های جنگ در سال 1379 به جمع برادران شهیدش می پیوندند.
بخش هایی از متن این کتاب به فعالیت‌های حاج آقا جنیدی، حاجیه خانم جنیدی،دامادها و عروس‌های این خانواده مجاهد در پشت جبهه می پردازد. همچنین بخش هایی از متن کتاب نیز شامل روایت‌هایی از چهار بازدید مقام معظم رهبری از بیت شهیدان جنیدی است.
کتاب مگر چشم تو دریاست روایت مادر شهیدان جنیدی می‌باشد که به قلم توانای جواد کلاته عربی در قطع رقمی و 270 صفحه به رشته تحریر درآمده و همزمان با ایام 13 آبان توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شده است.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما