تاریخ انتشاريکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۱
کد مطلب : ۴۰۶۰۷۶
عضو شورای ائتلاف جریان‌های انقلابی با بیان اینکه سازوکار مشخصی را برای انتخاب گزینه‌ها در نظر داریم، گفت: برای لیست سی‌نفره تهران، قاعدتاً ما باید سه تا ۵ برابر لیست که ۳۰ نفر هستند، گزینه داشته باشیم یعنی بین ۹۰ تا ۱۵۰ گزینه که در نهایت از این تعداد به سی نفر برسیم.
۰
plusresetminus
۳۰ نفر لیست تهران از بین ۹۰ یا ۱۵۰ کاندیدا انتخاب خواهند شد
به گزارش بلاغ، مهدی چمران، عضو شورای ائتلاف جریان‌های انقلابی در گفت‌وگو با تسنیم در پاسخ به سؤالی درباره آخرین وضعیت شورای ائتلاف جریان‌های انقلابی، گفت: روندی که شورای ائتلاف جریان‌های انقلابی دنبال کرده، بسیار خوب بوده و انتظار می‌رود در آینده از انسجام بیشتری برخوردار باشد.

وی درباره اینکه گفته می‌شود انتخاب سخنگوی شورای ائتلاف دیر شده است، اظهار داشت: اکثر اعضای شورای ائتلاف معتقدند زمان انتخاب و معرفی سخنگو نیست و باید همه سازوکارها نهایی و سپس سخنگو به مردم معرفی شود. تلاش داریم فردی جوان یا نیمه‌جوان را به عنوان سخنگوی شورا انتخاب و به مردم معرفی کنیم.

عضو شورای ائتلاف جریان‌های انقلابی در پاسخ به این سؤال که گفته می‌شود بخشی از لیست تهران شورای ائتلاف نهایی شده است، گفت: اصلاً اینطور نیست. ممکن است برخی درباره برخی گزینه‌های مطرح گمانه‌زنی‌هایی داشته باشند اما فعلاً درباره لیست سی‌نفره تهران تصمیم‌گیری نکرده‌ایم چون سازوکار مشخصی را برای انتخاب گزینه‌ها در نظر داریم.

چمران با بیان اینکه این شورا درباره حوزه انتخابیه شهرستان‌ها برنامه‌ریزی کرده است، بیان داشت: برای لیست سی‌نفره تهران، قاعدتاً ما باید سه تا 5 برابر لیست که 30 نفر هستند، گزینه داشته باشیم یعنی بین 90 تا 150 گزینه که در نهایت از این تعداد به سی نفر برسیم. ما برای لیست تهران یا لیست شهرستان‌ها از اصول مشخصی تبعیت کرده و خواهیم کرد؛ ما در نظر داریم گزینه‌هایی به مردم معرفی کنیم که علاوه‌بر تعهد و کارآمدی از شانس بالایی برای رای‌آوری برخوردار باشند و بتوانند مورد توجه مردم قرار بگیرند.

وی درباره سرلیستی قالیباف در لیست نهایی شورای ائتلاف، گفت: تاکنون هیچ بحثی درباره سرلیستی نشده است و هر اتفاقی ممکن است درباره سرلیست درست یا غلط باشد اما تاکنون هیچ بحثی نشده است. برخی رسانه‌ها درباره سرلیست شورای ائتلاف نظرات و گمانه‌زنی‌های خود را مطرح می‌کنند و هر روز اسم یکی از اصولگرایان شاخص را مطرح می‌کنند در حالی که ما تاکنون هیچ صحبتی با هیچ ‌فردی نکرده‌ایم.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما