تاریخ انتشارجمعه ۳ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۷
کد مطلب : ۴۰۵۳۷۹
۰
plusresetminus
تیبا و ساینا جایگزین پراید می‌شوند
به گزارش بلاغ، سید جواد سلیمانی با بیان اینکه با نظر وزیر صنعت، برنامه‌ریزی برای خروج محصولات خانواده پراید از مدار تولید در دستور کار سایپا قرار گرفته است، افزود: از بهمن‌ماه سال گذشته برنامه‌ریزی دقیق برای پایان دادن به تولید این محصول آغاز شد و از ابتدای امسال نیز با افزایش تدریجی سهم سایر محصولات سایپا این برنامه را به مرحله اجرا درآوردیم، اما برای جلوگیری از وارد شدن التهاب به بازار این موضوع را در آن زمان رسانه‌ای نکردیم.

وی ادامه داد: تولید فعلی پراید تا اتمام تعهدات در تاریخ‌های اعلام شده و تحویل خودروهای ثبت‌نامی انجام خواهد شد؛ بنابراین هموطنانی که در طرح‌های پیش‌فروش و فروش‌فوری این محصول ثبت‌نام کرده‌اند اطمینان داشته باشند که هیچ مشکلی در تحویل خودروهای آنان پیش نخواهد آمد و تمامی محصولات فروخته شده، تحویل آنها خواهد شد.

مدیرعامل سایپا گفت: مهم‌ترین نکته در اجرای برنامه کاهش و توقف تولید پراید، موضوع جایگزینی محصولات در خطوط تولید و البته بازار است که این بخش از برنامه نیز به طور کامل در حال اجراست. تیبا، کوییک و ساینا جایگزین محصولات خانواده پراید می‌شوند. همچنین توسعه محصولات بر روی پلت‌فرم‌های جدید و اختصاصی سایپا انجام خواهد شد که به زودی جزئیات آن را اعلام می‌کنیم.

سلیمانی، زمان توقف تولید مدل‌های سواری خانواده پراید در بازار داخلی را اعلام کرد و افزود: همان‌گونه که وزیر هم اعلام کرد تولید پراید مدل ۱۳۲ تا پایان دی‌ماه ۹۸، پراید مدل۱۱۱ تا پایان اردیبهشت ۹۹ و پراید مدل۱۳۱ تا پایان تیرماه ۹۹ به پایان می‌رسد.

وی ادامه داد: یکی از شاخص‌های تعیین این زمان بندی، تعداد خودروهای معوق و میزان تقاضای موجود در بازار برای هر یک از مدل‌های پراید است.

مدیرعامل سایپا گفت: محصولات خانواده پراید به دلیل مصرف پایین سوخت، قیمت رقابتی و هزینه پایین نگهداری، استهلاک پایین و خدمات پس از فروش ارزان در مقایسه با محصولات سایر خودروسازان، در برخی بازارهای صادراتی متقاضی دارد که به همین دلیل تولید محدود این خودرو برای صادرات ادامه خواهد داشت و با قیمت بسیار بالاتر از قیمت فروش این خودروها در ایران به فروش می‌رسد.

سلیمانی با بیان اینکه محصول پراید به طور متوسط با قیمت حدود هفت هزار دلار در بازارهای صادراتی عرضه می‌شود، افزود: برنامه‌ریزی شده است که تجهیزات و خطوط فعلی تولید محصولات سواری پراید، پس از توقف تولید در ایران به کشورهای مقصد صادراتی منتقل شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما