تاریخ انتشاردوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۳
کد مطلب : ۴۰۵۲۵۴
مدیرکل بیمه سلامت مازندران گفت: طبق برنامه ششم توسعه و قانون بیمه اجباری، از آبان ماه سال‌جاری( هفته بیمه سلامت) همه افرادی که فاقد هرنوع بیمه هستند، با ثبت‌نام در سامانه بیمه سلامت، بیمه می‌شوند.
۰
plusresetminus
پوشش بیمه افراد فاقد بیمه از آبان‌ماه/سالانه 700 میلیارد تومان برای بیمه‌شدگان هزینه می‌کنیم
به گزارش بلاغ، رسول ظفرمند در نشست خبری در ساختمان بیمه سلامت میاندورود با اصحاب رسانه به مناسبت هفته بیمه سلامت با اشاره به اینکه سوم آبان در تقویم کشور به‌دلیل تصویب قانون بیمه همگانی در سال 73 و اهمیت موضوع به هفته بیمه سلامت نامگذاری شده است، اظهار کرد: سلامتی برای ما محسوس نیست تا زمانی که بیماری را درک نکنیم.
 
وی بیان کرد: بعد از انقلاب نگاه ویژه‌ای به سلامت شد و امروز از عمده‌ترین کار ما نظارت بر خرید خدمت سلامت است که در حال حاضر حدود هفت میلیون بار مراجعه در سال در استان برای دریافت خدمات به بیمه سلامت را شاهد هستیم.
 
مدیرکل بیمه سلامت مازندران با اشاره به اینکه دو هزار و 500 نوع خدمت در سطح کشور ارائه می‌شود، افزود: برای ارائه این حجم از ارائه خدمات لازم است از روش سنتی به روش الکترونیکی تغییر مسیر دهیم.
 
ظفرمند با بیان اینکه بنا به قانون اجبار و الزام داریم که از پرونده الکترونیک برای عرضه خدمات استفاده کنیم، خاطرنشان کرد: از سال گذشته چهار پروژه الکترونیکی در بیمه سلامت استارت خورد.
 
وی تصریح کرد: نسخه نویسی الکترونیکی در شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت با 70 پزشک آغاز شده است و این کار باعث هم‌پوشانی هم شده است که کمک می‌کند سازمان بیمه‌گر بداند که کفیل چند نفر و چه کسانی است.
 
ظفرمند با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی در تعیین و تایید صلاحیت نرم افزار در استان با وزارتخانه به تفاهم رسیده است، گفت: از ویژگی‌های استفاده از آن شفاف بودن مراجعه کنندگان و شفاف بودن نسخه ارسالی پزشکان بوده که توانستیم براساس آن ظرف مدت یک هفته تا ده روز پول پزشکان را بدهیم.
 
وی تاکید کرد: در تمامی بیمارستان‌های دولتی و 70 درصد بیمارستان‌های خصوصی اسناد بستری، الکترونیک انجام می‌شود.
 
این مسئول اظهار کرد: در این طرح باوجود مقاومت‌هایی که ناشی از ناآگاهی افراد بود کاهش پیدا کرد و امروز دانشگاه و بیمه‌ها با هم در حال همکاری هستند.
 
ظفرمند بیان کرد: بیمه اجباری درمان برای همه کسانی که تا به امروز نتوانستند به هر دلیلی بیمه شوند می‌توانند در سامانه اعلامی در دفتر پیشخوان ثبت نام کنند.
 
وی با بیان اینکه حق بیمه هر فرد در طول سال حدود 600 هزار تومان است، افزود: کسانی که زیر 40 درصد حداقل حقوق درآمد دارند دولت تمام حق بیمه آنها را پرداخت می‌کند و کسانی که از 40 درصد تا 100 درصد حداقل حقوق درآمد دارند باید 50 درصد حق بیمه را پرداخت کنند و مابقی افراد باید به صورت کامل پرداخت کنند و این سنجش از سوی وزارت کار و با استعلام از هفت مرجع انجام می‌شود.
 
مدیرکل بیمه سلامت مازندران تعداد افراد تحت پوشش در استان را حدود یک میلیون و 500 هزار نفر بیان کرد و گفت: حدود 700 میلیارد تومان برای بیمه شدگان در طول سال هزینه می‌کنیم.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما