تاریخ انتشاردوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۳
کد مطلب : ۴۰۵۲۴۸
یک شرکت هواپیمایی استرالیا رکورد طولانی‌ترین پرواز بدون توقف را در جهان به نام خود ثبت کرد.
۰
plusresetminus
طولانی‌ترین پرواز بدون توقف جهان
به گزارش بلاغ به نقل از خبرگزاری رویترز، هواپیمای شرکت هواپیمایی «کوانتاس» استرالیا بعد از انجام طولانی‌ترین سفر هوایی از نیویورک به سیدنی روز یکشنبه در فرودگاه این شهر بر زمین نشست.

اطلاعات مغزی پنجاه مسافر و خدمه پرواز این هواپیما در هنگام پرواز با به‌کارگیری تجهیزات مدرن جمع آوری شده است تا با بررسی این اطلاعات در آینده هواپیما‌ها به گونه‌ای طراحی بشوند که جوابگوی نیاز‌های مسافران و خدمه پرواز در مسافت‌های طولانی باشند.

«آلان جویس» مدیر اجرایی این شرکت گفت: لحظه فرود هواپیمای ما در فرودگاه سیدنی بعد از انجام طولانی‌ترین پرواز، لحظه‌ای تاریخی برای شرکت ما و برای بخش هواپیمایی استرالیا و حتی لحظه‌ای تاریخی برای هواپیمایی جهان است. ما اولین شرکت هواپیمایی تجاری در جهان هستیم که هواپیمای آن بدون توقف از نیویورک تا سیدنی پرواز کرده است. انجام طولانی‌ترین پرواز به مدت 19ساعت بخشی از طرح ما موسوم به «پروژه طلوع خورشید»و یکی از سه آزمایش هوایی بود که با موفقیت انجام شد.

کاپیتان پرواز هواپیمای شرکت کوانتاس هم بعد از طولانی‌ترین پرواز گفت: موفقیت این پرواز از دو جهت اهمیت دارد که یکی از آن‌ها جنبه تحقیقاتی این پرواز است، زیرا ما درباره تاثیرات پرواز‌های طولانی بر خدمه و خلبانان ما تحقیقاتی را شروع کرده ایم و با انجام این پرواز اکنون اطلاعات و داده‌های زیادی در اختیار داریم که به زودی تجزیه و تحلیل آن‌ها را شروع خواهیم کرد. جنبه دیگر اهمیت این پرواز مسافت آن است که هواپیمای ما موفق شد مسیر ۱۶ هزار و 200 کیلومتری را بدون توقف پرواز کند و به مدت 19 ساعت و 16 دقیقه در هوا بماند.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما