تاریخ انتشاردوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۳
کد مطلب : ۴۰۵۰۱۷
سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی با بیان اینکه قاچاق لوازم خانگی افزایش یافته است، گفت: در حال حاضر کارخانه‌های تولید لوازم خانگی با ظرفیت ۳۰ تا ۵۰ درصدی فعال هستند.
۰
plusresetminus
50 درصد ظرفیت کارخانه‌های لوازم خانگی فعال نیست
به گزارش بلاغ، حمیدرضا غزنوی در شبکه خبر درباره چالش‌های صنعت لوازم خانگی اظهار داشت: در حال حاضر کارخانه‌های تولید لوازم خانگی با ظرفیت ۳۰ تا ۵۰ درصدی فعال هستند. ضمن اینکه افزایش قیمت ارز موجب شد تا نقدینگی واحد‌های تولیدی کاهش یابد.
 
وی تاکید کرد: اگر مشکلات واحد‌های تولیدی به ویژه تأمین سرمایه در گردش برطرف شود عرضه کالا به بازار بیشتر می‌شود و حتی ارزآوری برای کشور به همراه خواهد داشت. ظرفیت کافی برای تولید لوازم خانگی در کشور وجود دارد اما این تولید الزاماتی دارد که مهم‌ترین آن تأمین سرمایه در گردش واحد‌های تولیدی است.

سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی از جمله دلایل افزایش قاچاق لوازم خانگی را ممنوعیت کامل واردات و کاهش حضور برند‌های خارجی در بازار عنوان کرد و افزود: در حال حاضر قاچاق فرصت مناسبی برای حضور مؤثر در بازار یافته است.

غزنوی افزود: قاچاق در زمان‌های مختلف نقش خود را تغییر می‌دهد و حتی در زمان‌هایی قاچاق از داخل به خارج انجام می‌شود، اما در حال حاضر شاهد واردات غیرقانونی لوازم خانگی هستیم.

همچنین علیرضا محمدی دانیالی؛ رئیس‌انجمن صنایع لوازم خانگی نیز درباره وضعیت صنعت لوازم خانگی تصریح کرد: لوازم خانگی دومین صنعت بزرگ کشور است و بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر مستقیم و غیر مستقیم در این صنعت فعالند. همچنین شش میلیارد دلار ارزش افزوده در صنعت لوازم خانگی وجود دارد.

وی افزود: در شرایط تحریم و خالی شدن بازار از برند‌های خارجی، تولیدکنندگان داخلی با افزایش میزان و کیفیت تولید این خلأ را به شکل مطلوبی پر کرده‌اند و پاسخگوی نیاز مشتریان هستند.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما