تاریخ انتشاريکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۰
کد مطلب : ۴۰۴۸۱۳
معاون نخست وزیر روسیه که در کاراکاس به سر می‌برد بر حمایت مسکو از رئیس جمهور مشروع ونزوئلا تاکید کرد.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ،«یوری بوریسوف» معاون نخست وزیر روسیه روز شنبه در کاراس بر حمایت مسکو از «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا تاکید کرد.
«طارق العصامی» معاون رئیس جمهور ونزوئلا نیز در دیدار با بوریسوف در کاراکاس از مسکو به خصوص به دلیل تسهیل انتقال نفت با وجود تحریم‌های آمریکا قدردانی کرد.
وی افزود:«روابط روسیه و ونزوئلا در بهترین شرایط خود قرار داشته و ما نشان دادیم که در میان سختی‌ها می‌توانیم با یکدیگر به پیش رویم و این کار را با همکاری سیاسی و دیپلماتیکی کارآمد میان دو دولت و در برابر محاصره و تجاوز امپریالیسمی که روسیه نیز از آن رنج می‌برد انجام خواهیم داد.»
بوریسوف با تکرار حمایت مسکو از مادورو گفت که افزایش تجارت دوجانبه نشان دهنده آن است که دولت نیکلاس مادورو مشروعیت دارد.
بر اساس اعلام خبرگزاری اینترفکس روسیه، بوریسوف قرار است با مادورو نیز دیداری داشته باشد.
آمریکا و گروهی از متحدان این کشور سوم بهمن ماه گذشته در اقدامی غیرقانونی «خوان گوآیدو»، رهبر شورای ملی ونزوئلا را به عنوان «رئیس‌جمهور موقت» به رسمیت شناخته و مادورو را که تنها چند ماه پیش از آن با رأی بالای مردم ونزوئلا مجددا به ریاست‌جمهوری انتخاب شده بود، غیرقانونی اعلام کردند.
واشنگتن تمامی تلاش‌های خود را به کار گرفته تا با تحمیل فشارهای اقتصادی به دولت ونزوئلا، مادورو را وادار به کناره‌گیری از قدرت کند، اما تاکنون هیچ موفقیتی کسب نکرده است.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

جوان‌فریبی با بزن و بکوب
سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۴
غربت محرومان در مجلس توانگران
دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۱
مهدویان و سیمرغ شکسته
يکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۳