تاریخ انتشارجمعه ۱۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰
کد مطلب : ۴۰۴۷۱۶
نماینده مردم شهرستان‌های نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی، گفت: قطعه یک آزادراه تهران ـ شمال ظرف 2 ماه آینده افتتاح می‌شود.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ،قاسم احمدی‌لا شکی درآئین گرامیداشت روز جهانی و هفته گردشگری و تجلیل از خادمان و فعالان این عرصه اظهار کرد: برای مجلس شورای اسلامی به ویژه در دوسال اخیر اهمیت گردشگری چنان احساس شد که به رغم عدم تمایل دولت با جدیت فراوان سازمان گردشگری را به وزارتخانه تبدیل کرد.
وی افزود: با توجه به افزایش، انتزاع و ادغام وزارتخانه‌ها در دولت‌های قبل، در مجلس نهم قانونی مصوب شد تا هرگونه انتزاع، جابه‌جایی و حذف با اذن مجلس باشد.
وی تصریح کرد: اگر قرار است چیزی جایگزین درآمد نفت شود همین صنعت گردشگری است، اما ما در گردشگری دریایی صفر هستیم، هنوز شعار می‌دهیم که قرار است برای سفرهای دریایی در دریا کشتی بگذاریم اما تاکنون اقدامی صورت نگرفت.
این نماینده مجلس اظهار کرد: آمریکا با تحریم به ما کمک کرد تا ما به فکر درآمد غیر نفت باشیم، البته در برنامه پنج ساله ششم توسعه هم اعلام کردیم 30 درصد درآمد نفت باید به خزانه برود و آرام آرام  هم این رقم افزایش یابد، اما بنا به ملاحظاتی با توجه به وضعیت اقتصاد کشور امسال 20 درصد مصوب شد.
احمدی‌لاشکی 62 میلیون نفر اقامت درشب در 6 ماه نخست سال جاری در مازندران را ظرفیت بزرگی دانست و تاکید کرد: باید بخش خصوصی به کمک دولت بیاید.
وی اظهار کرد: امسال در مجلس 447 هزار میلیارد تومان بودجه را بستیم  اما یک‌هزار و 800 هزار، هزار میلیارد تومان پول دست مردم و بخش‌های خصوصی است که باید به میدان بیایند.
نماینده مردم نوشهر، چالوس، کلاردشت در مجلس شورای اسلامی توسعه و تحقیق در برندسازی محصولات را ضروری دانست و افزود: در بحث مناطق آزاد دو مرحله  در دولت مصوب شد و اکنون منتظر اعلام وصول در مجلس هستیم و امیدواریم شورای نگهبان هم کمک کند تا این اتفاق در مازندران بیافتد.
وی گفت: ظرف 2 ماه آینده قطعه یک آزاد راه تهران- شمال افتتاح می‌شود، با افتتاح این قطعه 67 کیلومتر راه کوتاه  و فاصله تهران ـ نوشهر 2 ساعته می‌شود، این مسیر کوتاه مسافر زیادی را می‌آورد اما ما باید کاری کنیم تا مسافر بماند و آنها را نگه داریم نه اینکه تنها از استان و شهرستان عبور کنند بنابراین به  زیرساخت‌ها و استفاده از ظرفیت‌های گردشگری نیازمندیم.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما