تاریخ انتشاردوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰
کد مطلب : ۴۰۳۹۸۱
تیم فوتبال سپاهان در 4 بازی که انجام داده است تنها 4 گل به ثمر رسانده و در 2 دیدار اخیر موفق به باز کردن دروازه حریفان نشده است.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ،هفته گذشته و در نشست خبری پیش از بازی سپاهان و نفت مسجد سلیمان خبرنگار فارس سؤالی از امیر قلعه‌نویی پرسید که واکنش تند سرمربی سپاهان را به دنبال داشت.
وقتی از قلعه‌نویی پرسیده شد حالا که سپاهان ساختار دفاعی خوبی دارد، نیاز نیست برای خط حمله نیز تدبیری اندیشیده شود تا این تیم بتواند امتیاز‌های لازم را در بازی‌های لیگ برتر کسب کند، سرمربی سپاهان این سؤال را کارشناسی ندانست و بعد از برخی صحبت‌های تند پاسخی به این پرسش نداد.
این در حالی بود که طلایی‌پوشان در بازی هفته‌های دوم و سوم مقابل ماشین‌سازی تبریز و فولاد خوزستان که به ترتیب در اصفهان و اهواز برگزار شد، تنها یک گل به ثمر رسانده بودند.
توپ‌هایی که راهی به دروازه حریفان پیدا نمی‌کنند
درست است که شاگردان قلعه‌نویی در دیدار نخست برابر شاهین‌ بوشهر با نتیجه 3 بر صفر پیروز شده بودند، اما همه بهتر می‌دانند که هفته اول بازی‌ها که تیم‌ها شناختی نسبت به یکدیگر ندارند را نمی‌توان مبنایی برای ارزیابی عملکرد دانست.
سپاهان در هفته‌های دوم و سوم در خلق موقعیت گلزنی به نسبت موفق عمل کرد اما در گلزنی نه! با وجود این‌که بیشتر دقایق بازی توپ و میدان در اختیار طلایی‌پوشان بود اما این تیم نتوانست راهی برای بازکردن دروازه حریفان پیدا کند.
اتفاقی که در بازی هفته چهارم برابر نفت مسجد سلیمان در ورزشگاه نقش‌جهان و زمانی که سپاهان در پایان این دیدار با تساوی بدون گل زمین را ترک کرد، بیشتر به چشم آمد؛ شاگردان قلعه‌نویی در این دیدار نیز تنها تا پشت محوطه جریمه نفت حرکت می‌کردند و از آن‌جا راهی برای نزدیک شدن به دروازه پیدا نمی‌کردند.
کاهش آمار گلزنی سپاهان نسبت به فصل گذشته
سپاهان در دیدار با نفت مسجد سلیمان تنها 4 ضربه در چارچوب داشت که 2 تا با ضربه سر و یکی هم شوت پشت محوطه جریمه از استنلی بود که با واکنش‌های خوب سوشا مکانی مواجه شدند و سپاهان در این دیدار نیز گلی به ثمر نرساند.
شاگردان قلعه‌نویی در فصل گذشته و در مجموع 30 بازی که انجام دادند موفق به زدن 46 گل و بیشتر از هر تیمی شده بودند که آمار 1/5 گل به ازای هر بازی را نشان می‌داد اما در این فصل و در 4 بازی انجام شده تنها 4 گل یعنی به ازای هر بازی یک گل زده‌اند.
حالا و در آستانه بازی حساس و مهم با پرسپولیس در تهران اهمیت خط حمله سپاهان بیشتر از هر زمانی مشخص می‌شود و باید دید مهاجمان این تیم مقابل دفاع هماهنگ پرسپولیس چه عملکردی خواهند داشت.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما