تاریخ انتشاردوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۰
کد مطلب : ۴۰۳۹۴۸
رئیس دانشگاه خوارزمی گفت: علوم شناختی حاصل یکی از زمینه‌های توسعه علوم انسانی و پیوند آن با فیزیولوژی مغز انسان است که اثرات مستقیم و مفیدی در رفتار و نحوه کنترل عادات و عملکرد مغز دارد.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ،عزیزالله حبیبی رئیس دانشگاه خوارزمی در گفت‌وگو با خبرنگار با اشاره به نقش محوری علوم شناختی در کارکرد مغز گفت: به عقیده من رشته علوم شناختی تلفیقی از علوم انسانی و علوم پایه است که اثرات مثبتی در رفتار و کنترل عملکرد مغز دارد که می تواند آینده علمی را با تغییرات زیادی رو به رو کند.
* بدون شک آینده علمی بر مبنای علوم شناختی خواهد بود
وی افزود: بدون شک آینده علمی بر مبنای علوم شناختی خواهد بود چرا که بسیاری از کشورها نیز در این حوزه نه تنها سرمایه گذاری زیادی کردند بلکه به پیشرفت های قابل توجهی دست یافته اند.

* علوم شناختی مسیری برای رسیدن به دانشگاه نسل 3 و 4 است
حبیبی تصریح کرد: از آنجایی که علوم شناختی حاصل یکی از زمینه های توسعه علوم انسانی و پیوند آن با فیزیولوژی مغز انسان است باید همه مراکز علمی در رسیدن به دانشگاه نسل 3 و 4 خیز عظیمی برای رشته های بین رشته ای بردارند که همین علوم شناختی یکی از راه های این مسیر است.
* معتقدم علوم شناختی باعث توان افزایی می شود 
وی ادامه داد: معتقدم علوم شناختی باعث توان افزایی می شود که مسائل مختلف را علمی تر مورد بررسی قرار می دهد از طرفی در دانشکده روان شناسی دانشگاه خوارزمی 2 عضو هیأت علمی به طور مشخص بر روی علوم شناختی کار می کنند که در این رابطه ما به سمت ترویج این رشته گام برداشته ایم.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما