تاریخ انتشاريکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۰
کد مطلب : ۴۰۳۸۸۸
رئیس دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه توسعه کشور از طریق علوم شناختی ممکن است، گفت: علوم شناختی پاسخ خیلی از سوال‌های هستی شناختی‌ که زمان زیادی در حوزه های اخلاق و علوم انسانی مطرح بوده‌ را با چهره‌ای جدید احیا می‌کند.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ،محمد آقاجانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در گفت‌وگو با خبرنگار با اشاره به اهمیت رشته علوم شناختی گفت: علوم شناختی از آنجایی که یک رشته بین رشته‌ای است ارای کارکردهای متنوع در علوم مختلف است که تمرکز آن بر روی مغز انسان بوده و می تواند آینده علمی را تغییر دهد.
* کشور های توسعه یافته بر روی علوم شناختی سرمایه گذاری کردند
وی افزود: علوم شناختی از نیازهای امروز جامعه و علم و فناوری محسوب می شود چراکه بسیاری از کشور هایی که توسعه یافته اند بر روی این رشته سرمایه گذاری های زیادی انجام داده اند.

* گسترش این رشته در راستای منویات مقام معظم رهبری مهم است
آقا جانی ادامه داد: رشته علوم شناختی از رشته‌هایی است که  تحقیقات علمی و فعالیت‌های رسانه ای را تحت تاثیر قرار می دهد که در این رابطه معتقدم باید همه مراکز علمی و دانشگاه‌ها نسبت به گسترش این رشته در راستای منویات مقام معظم رهبری تلاش کنند.
* رشته علوم شناختی از فناوری های نو در علم است
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: رشته علوم شناختی از فناوری‌های نو در علم است که در صورت ترویج  آن شاهد توسعه فناوری های جدید و تحول در رسانه و اطلاع رسانی خواهیم بود.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما