تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۰
کد مطلب : ۴۰۳۶۰۴
رییس هیات مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور گفت: 70 درصد حق بیمه اعضای این صندوق توسط دولت پرداخت می‌شود اما هنوز خدمات این نهاد برای مردم ناشناخته است.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ،به نقل از روابط عمومی فرمانداری همدان اسدالله رازانی در جلسه ستاد توسعه بیمه روستاییان و عشایر استان همدان اظهار کرد: صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر با کمک دو برابری توسط دولت موجب شده تا قشر کم درآمد جامعه که بار تولید را به دوش دارند راحت‌تر بتوانند بیمه شوند و در آینده از مزایایی بازنشستگی برخوردار شده و از لحاظ اقتصادی احساس آرامش داشته باشد.
وی افزود: یک‌میلیون و 100 هزار خانوار روستایی و عشایری کشور زیر پوشش صندوق بیمه اجتماعی هستند که از این تعداد بیش از 100 هزار خانوار از این صندوق بازنشسته شده و حقوق دریافت می‌کنند.
بیمه روستایی ابزاری برای کاهش مهاجرت روستاییان
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان نیز گفت: بیمه روستایی و عشایری ابزاری مهم در جهت کاهش مهاجرت روستاییان است که در این راستا، برنامه‌ریزی‌های قابل توجهی برای کمک به روستاییان در استان انجام شده است.
مصطفی آزادبخت افزود: برای گسترش چتر بیمه در مناطق روستایی اعم از بیمه اجتماعی و کشاورزی از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنیم تا زمینه توسعه این بخش در استان به صورت روز افزون فراهم شود.
94 هزار نفر عضو صندوق بیمه اجتماعی و عشایری همدان
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان همدان نیز در این نشست گفت: 94 هزار نفر در استان همدان عضو این صندوق هستند که از این تعداد 81 هزار نفر مرد و 13 هزار نفر زن بین سنین 18 تا 50 سال هستند.
مهدی سماواتی با بیان اینکه بیمه روستاییان و عشایر در کاهش مهاجرت و ایجاد عدالت اجتماعی تاثیر گذار است اظهار داشت: وجود 70 هزار نفر فرد بدون بیمه در استان، دغدغه اصلی ما است.
در پایان مراسم ضمن اهدای لوح سپاس به فرماندار شهرستان همدان احکام مستمری دو نفر از بازنشستگان روستاییان استان همدان نیز اهدا شد.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما