تاریخ انتشاردوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰
کد مطلب : ۴۰۳۵۰۲
ارتش کویت تأکید کرد که به دنبال حمله به تأسیسات نفتی آرامکو، با نیروهای مسلح عربستان سعودی و کشورهای دوست هماهنگی و تماس مستمر دارد.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ،«جابر المبارک الحمد الصباح» نخست‌وزیر کویت روز یکشنبه(دیروز) در حضور تعدادی از وزرا با «محمد الخضر» رئیس ستاد مشترک ارتش کویت و شماری از فرماندهان ارتش و پلیس دیدار کرد.
طبق گزارش خبرگزاری کویت(کونا)، پس از این دیدار «أنس الصالح» معاون جابر المبارک در صفحه رسمی دولت کویت در توئیتر نوشت: «فرماندهان امنیتی گزارشی از اوضاع امنیتی منطقه به خصوص درباره عملیات خرابکارنه در تأسیسات نفتی عربستان را به اطلاع نخست‌وزیر رساندند و رئیس ستاد ارتش تأکید کرد که با نیروهای مسلح عربستان و کشورهای دوست و برادر در حال هماهنگی مستقیم و مستمر هستند.»
در همین ارتباط «صباح الاحمد الجابر الصباح» امیر کویت روز یکشنبه تلفنی با «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان درباره حمله به دو پالایشگاه نفتی این کشور گفت‌وگو کرد.
امیر کویت در این گفت‌وگوی تلفنی حمله به این دو پالایشگاه نفتی را رد و آن را محکوم کرد.
روز شنبه پس از آنکه خبرهایی درباره آتش گرفتن تأسیسات نفتی آرامکوی سعودی منتشر شد، «یحیی سریع» سخنگوی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن اعلام کرد، یگان پهپادی این کشور با ۱۰ پهپاد پالایشگا‌ه‌های «بقیق» و «خریص» شرکت آرامکو در «شرقیه» سعودی را هدف قرار داد.
سرتیپ «یحیی سریع» افزود: «این عملیات در چارچوب حق طبیعی و مشروع ما در پاسخگویی به جنایات ائتلاف متجاوز و محاصره پنج ساله یمن صورت گرفت.»
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما