تاریخ انتشاريکشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
کد مطلب : ۴۰۳۳۹۹
کتاب «برزخ عشق» نخستین تجربه شاعری «حامد فروغی» درباره مناقب و فضائل اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) است که به حضرت رباب (س) تقدیم شده است.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ،حامد فروغی شاعر کتاب «برزخ عشق» در گفت‌وگو با خبرنگار  اظهار داشت: کتاب «برزخ عشق» مجموعه اشعاری در مناقب و فضائل اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) اولین تجربه شعری من در زمینه چاپ کتاب است. این اثر به حضرت رباب (سلام الله علیها) تقدیم شده است.
وی در ادامه ابراز داشت: اولین شعر خود را در سال ۱۳۸۹ برای امام زمان (عج) سرودم و قبل از این نیز آثاری را می‌نوشتم که در حوزه شعر نبود. مثلا کتاب «چرا من شیعه شدم؟!» را نوشتم که البته این کتاب هنوز منتشر نشده است.
فروغی افزود: از همان ایام نوجوانی که با محافل و هیأت‌های هفتگی مذهبی آشنا شدم به جلسات روضه و شور حسینی می‌رفتم و در آنجا با اساتید بنامی چون علی اکبر لطیفیان و جواد حیدری آشنا شدم و از منبر و اشعار این بزرگواران بهره می‌بردم. به خاطر علاقه‌ای که به شعر، شاعری و مداحی داشتم اشعاری را به صورت جوششی می‌سرودم و از این بزرگواران کمک می‌گرفتم.
به گفته این شاعر، ماحصل گردآوری این اشعار را به انتشارات ساحل زندگی سپردم تا کتاب حاضر مهیا شد.
فروغی درباره اشعار کتاب «برزخ عشق» مجموعه اشعار اهل بیت علیهم السلام بیان کرد: این کتاب شامل ۹۰ شعر غزل و مثنوی که در ۲۵۹ صفحه به چاپ رسیده است. از آن جایی که به شخصیت برجسته خانم حضرت رباب (سلام الله علیها ) همسر با وفای سیدالشهداء علاقه‌مند بودم این اشعار را به ساحت بزرگوار ایشان تقدیم کردم. حضرت رباب (سلام الله علیها ) تنها کسی بودند که با سیدالشهداء نتوانستند وداع کنند.
وی ادامه داد: «برزخ عشق»، عشقی میان امام حسین علیه السلام و حضرت علی اصغر علیه السلام است. حدود یک سال است که این کتاب شعر را گردآوری کرده‌ام و احتمالا در سال‌های آینده دومین کتاب و مجموعه شعری‌ام را در وصف و مدح و ستایشگری اهل بیت علیهم السلام به چاپ می‌رسانم.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

مجلس دهم در برابر آئینه شفافیت
جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۲
مجلس یازدهم بایدها و نبایدها
جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۴
پدر و پسر ناتنی همچون آمریکا و داعش
پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۶
«نمی‌توانم نفس بکشم» و افسانه حقوق بشر!
پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۱۰