کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

قرارداد 1.3 میلیارد دلاری زیمنس برای ساخت نیروگاه برق در بیجی عراق

24 شهريور 1398 ساعت 11:50

مقامات عراقی و دو شرکت زیمنس آلمان و اوراسکوم مصر قراردادی به ارزش 1.3 میلیارد دلار را برای ساخت نیروگاه بیجی و دو نیروگاه دیگر در شمال بغداد امضا کردند.به گزارش بلاغ،به نقل از میدل ایست آنلاین، مقامات وزارت نیروی عراق و دو شرکت زیمنس آلمان و اوراسکوم مصر طی روز جاری قراردادی به ارزش 1.3 میلیارد دلار را برای ساخت دوباره نیروگاه تخریب شده بیجی در شمال بغداد و دو نیروگاه دیگر امضا کردند.
بر اساس توافقی که اوایل سال جاری بین زیمنس و دولت عراق امضا شده این شرکت آلمانی قرار است در مجموع چند نیروگاه با ظرفیت کلی 11 هزار مگاوات در این کشور جنگ زده بسازد.
در حال حاضر عراق به 24 هزار مگا وات برق نیاز دارد که ظرفیت کل نیروگاه های این کشور 15 هزار مگاوات است که بخش قابل توجهی از این کمبود برق از طریق واردات برق از ایران تامین میَ‌ود.
قرار است یک پالایشگاه نفت در قالب قرارداد امروز نیز در منطقه مذکور ساخته شود.
این تأسیسات در حمله داعش به عراق در سال 2014 تخریب شده‌اند.
البته بخش قابل توجهی از مناطق اطراف شهر بیجی همچنان جولانگاه تروریست هاست و وجود مین‌ها و مواد منفجره عمل نکرده فعالیت در این حوزه‌ را با مشکل مواجه کرده است.
عراق نه تنها از ایران برق وارد می‌کند، بلکه با واردات گاز از کشورمان دیگر نیروگاه های برق خود را نیز تغذیه می‌کند.
آمریکا برای ادامه واردات برق و گاز از ایران به عراق معافیت از تحریم داده، اما در عین حال تلاش می‌کند، نیاز عراق به ایران را کاهش دهد.
 


کد مطلب: 403336

آدرس مطلب :
http://www.bloghnews.com/news/403336/قرارداد-1-3-میلیارد-دلاری-زیمنس-ساخت-نیروگاه-برق-بیجی-عراق

بلاغ نیوز
  http://www.bloghnews.com