کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

وزیر کشور: ساختار بودجه‌ریزی نادرست است

24 شهريور 1398 ساعت 8:40

وزیر کشور با بیان اینکه بخشی از مشکلات به‌قوانین و مقررات باز می‌گردد، ساختار بودجه‌ریزی را نادرست خواند و گفت: همه این‌ها مستلزم اراده ملی است، اخیرا در دولت مطرح شد که باید واگذاری اختیارات به‌ استان‌ها را گسترش دهیم.به گزارش بلاغ،عبدالرضا رحمانی‌فضلی  در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی که در تالار شهید هاشمی نژاد بیمارستان امام رضا(ع) برگزار شد، با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور گفت: رفع این کاستی‌ها نیازمند زمان است.
وزیر کشور با تاکید بر اینکه در حوزه نیروی انسانی با مشکلی مواجه نیستیم، اظهار کرد: امروز شرایط برای جهش نهایی آماده است.
وی با بیان اینکه بخشی از مشکلات به‌قوانین و مقررات باز می‌گردد، ساختار بودجه‌ریزی را نادرست خواند و ادامه داد: همه این‌ها مستلزم اراده ملی است، اخیرا در دولت مطرح شد که باید واگذاری اختیارات به‌ استان‌ها را گسترش دهیم.
رحمانی فضلی اضافه کرد: در آن جلسه به‌ رئیس جمهور گفتم که این اختیارات باید در سه نوع باشد که بخشی از آن‌ها در حوزه قوانین است و بخشی دیگر در حوزه مدیریتی که حوزم دوم زودتر می‌تواند تحقق یابد.
استانداران 3 پروژه را در اولویت قرار دهند
وزیر کشور با بیان اینکه در دو سال باقیمانده از دولت بر اولویت‌ها متمرکز می‌شویم، بیان کرد: رئیس‌جمهور از استانداران خواسته که در دو سال باقیمانده سه پروژه اصلی را مدنظر قرار دهند و طی دو سال آن‌ها را اجرایی کنند.
وی بیان کرد: رئیس‌جمهور پنج اولویت را مشخص کرده که بر اساس این اولویت‌ها 31 شهرستان مشخص شد و قرار شده برای این شهرستان‌ها معین‌های اقتصادی برای رفع محرومیت انتخاب شود.
رحمانی فضلی بیان کرد: همچنین کشور را به 9 منطقه تقسیم کردیم تا در حوزه منطقه‌بندی هم کار کنیم و استان‌ها می‌توانند در این تقسیم‌بندی‌ها با هم مرتبط و ضعف‌ها و قدرت‌های خود را به ‌مشارکت بگذارند.
وزیر کشور با اشاره به‌اینکه سطح دیگر محلی است که بحث تسهیلگران را در مناطق حاشیه یا مناطق کمتر برخوردار مورد بررسی قرار دهیم، ایجاد کلینیک رفع موانع تولید را امری مهم خواند و تصریح کرد: مشکلاتی که در این کلینیک رفع نشدند را می‌توانید به‌دولت بفرستید.
2200 واحد تولیدی در تملک بانک‌ها
وی در ادامه به تملک 2 هزار و 200 واحد تولیدی توسط بانک‌ها اشاره و اظهار کرد: این واحدها باید ساماندهی شوند و هرکجا که با مشکل مواجه شدند به ما مراجعه کنند.
رحمانی فضلی به‌ستاد هماهنگی اطلاع‌رسانی اقتصادی اشاره کرد و گفت: خوشبختانه این ستاد عملکرد خوبی داشته و سه قوه در آن عضویت دارند.
وزیر کشور با اشاره به‌ اینکه نسبت به کشورهای همسایه کم‌کاری کردیم، عنوان کرد: این در صورتی است که این کشورها ظرفیت بالا و بازارهای بزرگ دارند که ما راحت و قوی می‌توانیم در این بازار حضور داشته باشیم، چرا که تولید و تکنولوژی بالایی داریم.
وی به‌موافقتنامه تجاری میان ایران و اوراسیا اشاره کرد و افزود: طبق این موافقتنامه بیش از 300 قلم کالا را می‌توانیم به‌آن کشورها صادر و بیش از 500 قلم کالا از آنان دریافت کنیم، بنابراین این موافقتنامه یک بازار بزرگ برای ما ایجاد کرده که چنانچه زیرساخت‌های ما در حوزه هوایی و ریلی مهیا نباشد، نمی‌توانیم از آن بهره ببریم.
متأسفانه از بازارهای 15 کشور همسایه استفاده نشده است
رحمانی فضلی تاکید کرد: 15 کشور در اطراف ما هستند که بازارهای بزرگی محسوب می‌شوند و از آن‌ها کمتر استفاده کرده‌ایم، بخش خصوصی باید وارد شود و دولت نیز باید کمک کند.
وزیر کشور بیان کرد: به‌دنبال این هستیم که برای هر استان در تهران یک شورای مشورتی توسعه ایجاد کنیم و بزرگان هر استان، اعم از بزرگان علمی و سرمایه‌گذاری را به‌ این شورا دعوت کنیم تا این 31 شورا خودشان حلقه‌های دوم و سوم خود را در سطح ملی و استانی تشکیل دهند تا بتوانیم در سطح استان‌ها کارهای بزرگی انجام دهیم.
کشورهای غربی 40 سال است که درگیر تحلیل‌های نادرست هستند
وی به ناکامی‌های کشورهای غربی در سیاست‌هایشان و تحلیل نادرستی که ارائه می‌کنند اشاره و اظهار کرد: این‌ها بر اساس تحلیل‌های نادرستی که منافقین ارائه کرده‌اند، تصور می‌کردند چنانچه فشار را بر مردم زیاد کنند و فضا را به‌گونه‌ای هدایت کنند که به‌مردم فشار بیاید دیگر شاهد جشن‌های 22 بهمن نیستند.
رحمانی فضلی با تاکید بر اینکه 40 سال است که نسبت به‌ایران تحلیل نادرست دارند، عنوان کرد: طی پنج ماه اخیر تراز بازرگانی ما رشد داشته، اشتغال رقم بهتری را به‌خود اختصاص داده و تورم‌مان روند کاهشی داشته است.
وزیر کشور با بیان این نکته که واردات بیش از  یک هزار و 300 کالا را ممنوع اعلام کردیم، تصریح کرد: چنانچه همین‌گونه پیش برویم به‌توسعه پایدار می‌رسیم.
هیچ هجمه‌ای را نمی‌پذیریم
وی تاکید کرد: معتقدیم باید با متجاوز برخورد شود، ما نسبت به‌خود هیچ‌گونه هجمه و فشاری را نمی‌پذیریم، چرا که با اقتدار و عظمت کشور ما فاصله دارد.
رحمانی فضلی با بیان این موضوع که سال جاری، سال انتخابات است، گفت: همین امر سبب شده دشمن نسبت به اسفند ماه طمع داشته باشد و این گونه تحلیل کند که شرایط انتخابات شرایطی است که می‌توان با ایجاد نارضایتی، تنش ایجاد کرد.
وزیر کشور انتخابات را یک عنصر قوی و عامی در مسیر تحکیم امنیت داخلی دانست و عنوان کرد: هدف دشمن زدن ارکان نظام است و چنانچه مشارکت مردم را می‌خواهیم، نباید در فریب توطئه‌های دشمن گرفتار شویم.
یکی از دستاوردهای انقلاب ایجاد دولت‌های مقبول و مشروع بود
وی یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی را برگزاری انتخابات آزاد و تشکیل دولت‌های مشروع و مقبول دانست و خاطرنشان کرد: تا پیش از انقلاب دولت به‌معنای واقعی کلمه در کشور نبود، البته پس از مشروطیت تفکیک قوا شکل گرفت که مقبولیت و مشروعیت نداشت.
رحمانی فضلی تاکید کرد: این انقلاب اسلامی بود که دولت‌های مقبول و مشروع را در ایران به‌وجود آورد.
وزیر کشور گفت: انتخابات یکی از موردهایی است که می‌تواند در تقویت امنیت داخلی و ارتقاء سطح امنیت ملی در سطح جهانی مؤثر باشد.
 


کد مطلب: 403316

آدرس مطلب :
http://www.bloghnews.com/news/403316/وزیر-کشور-ساختار-بودجه-ریزی-نادرست

بلاغ نیوز
  http://www.bloghnews.com