تاریخ انتشاريکشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰
کد مطلب : ۴۰۳۳۱۰
کارگردان فیلم سینمایی «رستاخیز» به انتشار نسخه عربی فیلمش در اینترنت با انتشار بیانیه‌ای واکنش نشان داد.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ،در آستانه عاشورای حسینی نسخه‌ای 158 دقیقه‌ای با دوبله عربی از فیلم سینمایی «رستاخیز» با موضوع قیام امام حسین(ع) در یوتیوب منتشر شد. این در حالی است که نسخه مذکور از کیفیت بالایی برخوردار است.
حال کارگردان رستاخیز با انتشار بیانیه‌ای، نسبت به این موضوع واکنش نشان داده و نوشته است: «نسخه معیوب این فیلم با نام «القربان» در اقدامی غیراخلاقی و غیرقانونی به فضای مجازی و سایت‌های اینترنتی راه یافته است. راهزنانِ عرصه هنر و فرهنگ با بستن قاب تصویر (کادر)، نشانِ حک شده (واترمارک) بر روی تصاویر و عنوان‌بندیِ (تیتراژ) انتهای فیلم که حاوی اسامی عوامل و سرمایه‌گذاران فیلم بوده است را حذف کرده‌اند. متأسفانه چهار روز از این سرقتِ فرهنگی سپری شده، صدها هزار نفر فیلم «القربان» را دیده‌اند و بنا بر قرائن موجود، میلیون‌ها نفر با پرداخت هزینه به شبکه‌های اینترنتیِ خارجی به تماشای آن نشسته‌اند!» (  متن کامل بیانیه)
درویش بیان نکرده نسخه منتشر شده از سوی چه کسی یا چه اشخاصی و با چه هدفی روی اینترنت قرار گرفته است. این در حالی است که در چنین مواردی، مکاتبه با یوتیوب راهگشاست و موجب حذف فیلم از دیتای عظیم این غول اینترنتی می‌شود.
همچنین پرسشی به ذهن متبادر می‌شود که آیا انتشار این نسخه در ایام محرم، تصادفی بوده است یا راهی برای به گردش انداختن مجدد پرونده رستاخیز؟
 

 
به گزارش فارس، فیلم «رستاخیز» در سال ۱۳۹۲ برای نخستین بار در سی و دومین جشنواره فیلم فجر به نمایش در آمد. این فیلم در سال ۱۳۹۴ روی پرده رفت اما بلافاصله با اعتراض برخی علما و مراجع تقلید (به دلیل نمایش چهره حضرت عباس) توقیف شد. کارگردان فیلم حاضر به پوشاندن چهره حضرت عباس(ع) با نور یا تکنیک‌هایی شبیه آن نشد و به همین دلیل، فیلمش همچنان موفق به اکران مجدد نشده است.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما