تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۰
کد مطلب : ۴۰۳۱۰۷
رئیس جمهور قرقیزستان قرار است یا اعضای دولت موقت این کشور در سال 2010 دیدار و پیرامون مسائل مهم این کشور مذاکراتی را صورت دهد.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ،«سورانبای جین‌بیک‌اف» رئیس جمهور قرقیزستان از اعضای دولت موقت این کشور در سال 2010 برای مذاکره دعوت کرد.
بر اساس این گزارش، اعضای دولت موقت قرقیزستان در سال 2010 دعوت رئیس جمهور این کشور را پذیرفته و قرار است این دیدار در تاریخ 14 سپتامبر در اقامتگاه دولتی موسوم به «آلا ارچا» صورت گیرد.
در حال حاضر موضوع‌های مورد بررسی سیاستمداران بانفوذ قرقیزستان اعلام نشده و احتمالا آنان تحولات اخیر از جمله بازداشت «الماس‌بیک آتامبایف» رئیس جمهور سابق این کشور را مورد بحث قرار خواهند داد.
«رزا آتونبایوا» رئیس جمهور اسبق، «اموربیک تکی‌بایف» رئیس سابق حزب پارلمانی «آتامکین»، «تمیر ساریف» نخست وزیر اسبق، «اعظیم‌بیک بیک‌نظراف» دادستان کل اسبق، «امی‌بیک کپتاگایف» استاندار اسبق استان «ایسیک کول»، «دوشنکول چاتان‌اف» دادستان کل اسبق، «اسماعیل عیسی‌کاف» وزیر دفاع سابق و «الماس بیک آتامبایف» رئیس جمهور سابق اعضای دولت موقت 2010 هستند.
آتامبایف به این دیدار دعوت نشد زیرا وی با دولت فعلی قرقیزستان درگیر شده و در حال حاضر در بازداشت موقت کمیته امنیت ملی قرار دارد.
دولت موقت پس از انقلاب سال 2010 و سرنگونی «قرمان‌بیک باقی اف» رئیس جمهور اسبق تشکیل شد.
پس از سرنگونی دولت باقی اف  گروههای اپوزیسیونی به قدرت رسیدند و آتونبایوا را به عنوان رئیس جمهور موقت انتخاب کردند، وی در سال‌های 2010 تا 2011 حکومت کرد.
انتخابات ریاست جمهوری قرقیزستان در سال 2011 برگزار شد و در آن آتامبایف پیروز گردید.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

شک نکنید؛ نزنید، می‌زنند
جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۴
خدا را شکر که دشمنان ما احمق‌اند
شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۷
مزدوران ملکه و ترامپ
جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۵