تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰
کد مطلب : ۴۰۳۱۰۲
وزیر نیرو با اشاره به ظرفیت‌های مطلوب بخش خصوصی استان یزد، گفت: اگر نرخ بیکاری یزد تک رقمی نشد در مسئولیتم موفق نبودم.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ،رضا اردکانیان  در ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان یزد که در سالن کوثر استانداری یزد برگزار شد با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی این است که منابع محدود که روز به روز محدودتر می‌شود چگونه صرف شود که با این تنوع مصارف و هدف‌ها و یا برنامه اثربخشی بیشتری داشته باشد گفت: برگزاری جلسات به این خاطر است که کارها به سازمان و دستگاه‌های مختلف مرتبط است و در عین حال اینکه دستگاه‌ها وظیفه مشخص دارد ولی طرح‌ها و پروژه‌ها بین بخشی و برای اثربخشی نیازمند هماهنگی است.
وزیر نیرو با بیان اینکه بخش خصوصی استان یزد از ظرفیت‌های خود منابع را در کار قرار می‌دهد اضافه کرد: اگر در فعالیت‌های بین بخشی به درستی عمل نشود مسائل حل نمی‌شود.
اردکانیان خاطرنشان کرد: اصلی ترین محدودیت در خصوص اقتصاد مقاومتی محدودیت زمان است که باید به آن توجه شود و کاری صورت گیرد که اثربخشی لازم را برای استان‌ها داشته باشد.
وزیر نیرو با اشاره به اینکه مسئولیت داریم که خروجی جلسات و اجتماعات با یک شاخص‌هایی اندازه گیری شود که ببینیم در این جلسات اقتصاد مقاومتی چه فعالیت‌هایی را داشتیم تصریح کرد: چهار هزار نفر ساعت در جلسات اقتصاد مقاومتی صرف شده، باید به نحوی عمل کنیم که فعالیت‌هایمان اثربخش و موثر باشد.
اردکانیان با تاکید بر اینکه نیازمند این هستیم که برای خودمان شاخصی طراحی کنیم که دو سال آینده باید به چه نقطه‌ای دست‌یابیم اظهار داشت: ما باید در جلسات خود به مسئله زمان و افرادی که در جلسات شرکت می‌کنند توجه داشته باشیم و به سادگی از آن عبور نکنیم.
وی ادامه داد: ما باید برای دو سال آینده واقع گرایانه ببینیم که دستاوردهایمان چه چیزی باید باشد و برای دست‌یابی به آن حرکت کنیم و الان در استان یزد که آمار بیکاری 12 و هشت دهم درصد است، باید در این فرصت باقی مانده نرخ بیکاری تک رقمی شود و اگر تا پایان دو سال این اتفاق نیفتاد، من در این مسؤولیت موفق و کامیاب نبودم.
وزیر نیرو خاطرنشان کرد: اگر در این سمت باقی بمانم و ابزارهایمان را داشته باشیم، به شاخص کمیت که تک رقمی شدن آمار بیکاری است دست نیابیم، ناموفق بودیم.
کولرهای گازی جایگزین کولرهای آبی در یزد شود
اردکانیان با بیان اینکه وجود 400 هزار کولرهای آبی در استان یزد وجود دارد که 250 هزار کولر در شهرستان یزد قرار دارد، گفت: ما باید به شکلی عمل کنیم که بتوانیم کولرهای گازی را در استان رواج دهیم و بخشی از آب صرفه جویی شده را به همان افرادی اختصاص دهیم که سرمایه گذاری در این بخش داشته‌اند.
وی با اشاره به فعالیت‌های اثربخش در دولت برای حل مشکلات بیکاری کشور، خاطرنشان کرد: در این موارد بخش خصوصی نیز می‌تواند در کنار دولت، یک حرکت روبه جلو داشته باشد.
وزیر نیرو با تاکید بر اینکه استان یزد قطعا نباید از حیث تامین انرژی مشکلی داشته باشد اذعان داشت: طرح‌های بلند مدت تامین آب برنامه ریزی و مجوزهایی صادر شده و بخش‌هایی هم در حال نهایی شدن است و بدون شک در استان یزد در بخش صنعت و خدمات و نیازهای شرب و بهداشت در آینده مشکل نخواهیم داشت و بخش کشاورزی هم باید چارچوب‌های خود را رعایت کند.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

شک نکنید؛ نزنید، می‌زنند
جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۴
خدا را شکر که دشمنان ما احمق‌اند
شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۷
مزدوران ملکه و ترامپ
جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۵