تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۰
کد مطلب : ۴۰۳۰۶۳
بهترین گلزن ملی استان آذربایجان‌شرقی کدام بازیکن است.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ،نزدیک شدن کریستین رونالدو به رکورد علی دایی سبب شد که آمار بهترین گلزنان رده ملی در این روزها بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
علی دایی بازیکن اردبیلی تیم ملی ایران با 109 گل رکوردار بهترین گلزن جهان در رده ملی است. رونالدو هم با 93 گل در رده دوم قرار داشته و 16 گل تا رسیدن به رکورد دایی فاصله دارد.
اما در میان فوتبالیست‌های آذربایجان‌شرقی کدام در لیست بهترین گلزنان جهان قرار دارد.
‌گلزن‌ترین هافبک تیم ملی
کریم باقری بازیکن تبریزی که سابقه بازی در تیم‌های ایدم و تراکتور را دارد با 50 گل زده‌ دومین گلزن برتر تیم ملی ایران بوده و جزو بهترین گلزنان جهان به شمار می‌رود.
وی در سال 1998 در مسابقات مقدماتی جام جهانی 22 گل برای تیم ملی به ثمر رساند و بعد از رونالدینهو دومین گلزن برتر جهان در رده ملی معرفی شده و کاندیدای بهتری بازیکن سال آسیا هم بود.
کریم باقری 2 رکورد منحصر بفردی دیگر را هم دارد.
وی در بازی معروف ایران با مالدیو که به برتری 17 بر صفر ایران انجامید، به تنهایی زننده 7 گل تیم ملی ابران بود تا رکوردار بیشترین گل زده در یک بازی ملی را به خود اختصاص داده باشد.
وی همچنین در 5 بازی متوالی تیم ملی گلزنی کرده و در مسابقات مقدماتی جام جهانی 1998 فرانسه به ترتیب برابر چین(بازی رفت)، عربستان، کویت، قطر(2گل) و چین(بازی برگشت) موفق به گلزنی شده است تا با رضا قوچان‌نژاد به صورت مشترک صاحب این رکورد باشند.
بهترین گلزنان تبریزی در تیم ملی
1- کریم باقری 50 گل زده
2- سیروس دین‌محمدی 6 گل زده
3- رسول خطیبی 5 گل زده
4- احد شیخ‌لاری 1 گل زده
- حسین خطیبی 1 گل زده
- ستار همدانی 1 گل زده
-ابوالفضل حاجی‌زاده 1 گل زده
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما