یک مطالعه جدید نشان می‌دهد نوجوانانی که از قرار ملاقات با جنس مخالف خودداری می‌کنند، مهارت‌های اجتماعی بهتری دارند و نسبت به همسالان خود کمتر افسرده هستند.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ،به نقل از دیلی‌میل، نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد نوجوانانی که با جنس مخالف دوستی نمی‌کنند، مهارت‌های اجتماعی بهتری دارند. 
این پژوهش که توسط محققان آمریکای صورت گرفته، تأکید می‌کند این دسته از نوجوانان سلامت روان بهتری دارند و کمتر از دیگران در معرض افسردگی قرار دارند. 
دانشمندان دانشگاه جورجیا با تحت نظر گرفتن بیش از 600 دانش‌آموز دریافتند، آنهایی که با جنس مخالف دوستی ندارند احساس ناراحتی و ناامیدی کمتری می‌کنند. 
این بررسی به خوبی نشان داد، نوجوانانی که از قرار ملاقات با جنس مخالف خودداری می‌کنند، مهارت‌های اجتماعی بهتری دارند و نسبت به همسالان خود کمتر افسرده هستند.
این تیم از دانشگاه جورجیا (UGA) می‌گوید که یافته‌ها حکایت از آن دارد که برنامه‌های بهداشتی نوجوانان باید شامل بخش‌هایی در مورد عدم آشنایی باشد.
بروک داگلاس، نویسنده اصلی این پژوهش می‌گوید: اکثر نوجوانان 15 تا 17 سال یا سن نوجوانی نوعی تجربه عاشقانه داشته‌اند که در نهایت به آنها آسیب زده است.

انتهای پیام/ 
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

حمـاسـه کربـلا غنی‌ترین سرمایه تربیتی بشـریت
تفرج یا تبرج
پنجشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۶
3ماه تلاش برای بهره‌برداری از ماجرای دخترآبی
چهارشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۸
زندگی را مجازی نسازیم!
دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۳