تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۵
کد مطلب : ۴۰۲۹۱۷
نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: به دلیل کسری منابع مالی، صندوق‌ نوآوری و شکوفایی باید از میان شرکت‌های دانش بنیان بهترین شرکت‌ها را مورد حمایت همیشگی خود قرار دهد.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ،محمدرضا منصوری نماینده مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گفت: صندوق نوآوری و شکوفایی توانسته از شرکت‌های دانش بنیان حمایت خوبی داشته باشد و ما شرکت‌های دانش بنیان بسیاری را می‌شناسیم که با حمایت این صندوق پیشرفت کرده‌اند زیرا اگر صندوق نوآوری و شکوفایی از هر 10 شرکت دانش بنیان، دو تا سه شرکت را هم مورد حمایت قرار داده باشد، موثر بوده است اما به دلیل کسری منابع مالی، صندوق‌ نوآوری و شکوفایی باید از میان شرکت‌های دانش بنیان بهترین شرکت‌ها را مورد حمایت همیشگی خود قرار دهد.
منصوری با اشاره به کسری‌های بودجه رایج در دولت‌ها به دلیل مشکلات اقتصادی، گفت: البته مطلوب آن است که همه شرکت‌ها مورد حمایت قرار گیرند چرا که نیاز کشور به این شرکت‌ها در شرایط فعلی بیشتر از گذشته خود را نشان داده است.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در ادامه از مسئولان صندوق نوآوری و شکوفایی خواست در اعطای تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان، تحقیقات کاملی را آغاز کنند تا رابطه، جای خود را به ضابطه ندهد و حقی در این میان تضییع نشود.
وی همچنین در توصیه‌ای به شرکت‌های دانش بنیان، گفت: این شرکت‌ها نباید دست از تلاش بردارند، البته ما قبول داریم که کار آنها، سختی‌هایی هم دارد اما آنچه مسلم است اینکه این شرکت‌ها باید حفظ شوند، چرا که بالاخره از بین این استعدادها، علومی رشد می‌کند که می‌تواند کشور را متحول کند.
منصوری در ادامه نقش شرکت‌های دانش بنیان در خنثی کردن تحریم‌ها را مورد اشاره قرار داد و گفت: به طور قطع علوم جدید در هر جامعه‌ای نشان داده که می‌تواند بهره‌وری را افزایش دهد و باعث پیشرفت کشورها شود، بنابراین تنها راه نجات کشور استفاده از تکنولوژی‌های نوظهور است.
وی افزود: باید به شرکت‌های دانش بنیان بیش از پیش توجه داشته باشیم و از حقوق آن‌ها به خوبی حمایت کنیم، زمانی شرکت‌های دانش بنیان ما پیشرفت می‌کنند که قانون کپی رایت به خوبی در کشور رعایت شود تا از این طریق، علوم و دستاوردهای آن‌ها به راحتی به سرقت نرود.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان طی سال‌های اخیر رضایت بخش بوده یا خیر، گفت: با توجه به اینکه مراکز علمی ما در کشور گسترش پیدا کرده، باید گفت رشد این شرکت‌ها هم، چشمگیر بوده است، این شرکت‌ها در بسیاری از زمینه‌ها به خوبی پیشرفت کرده‌اند ولی این پیشرفت کافی نیست.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

معیشت یا عفت؛ دوراهی ناخوانده عصر جدید
دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۳
چادر؛ ارثیه مادر
يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۷
با دست‌های فرمانده تا بهشت
سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۲