تاریخ انتشاردوشنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۰
کد مطلب : ۴۰۲۷۳۴
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران گفت: همزمان با فرا رسیدن روز تاسوعا و عاشورا حسینی ۳۰۰ بقعه متبرکه و امامزاده عظیم الشان استان میزبان تجمع هیأت‌های مذهبی، دسته جات عزاداری و مراسم‌های سوگواری سید و سالار شهیدان امام حسین(ع) هستند.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ،به نقل از روابط عمومی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران ، حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی اظهار کرد: باتوجه به جایگاه رفیع بقاع متبرکه و امامزادگان عظیم الشان در مذهب شیعه و توسعه معارف دینی و مذهبی همواره و همه ساله در ایام مختلف و در مناسبت‌های گوناگون مذهبی این اماکن متبرکه در برگزاری برنامه‌های فرهنگی محور اصلی هستند و با مدیریت جهادی که در سال‌های اخیر در ایجاد زیرساخت‌های لازم در اماکن متبرکه استان انجام شده است هرسال شاهد گسترش بیشتر اجرای کمی و کیفی برنامه های مذهبی در جوار حرم مطهر بقاع متبرکه سراسر استان هستیم.
وی افزود: امسال نیز در قالب سوگواره بصیرت عاشورایی ویژه برنامه‌های مختلفی با حضور بیش از ۲۰۰ مبلغ بومی و اعزامی در ۳۰۰ بقعه متبرکه و امامزاده عظیم الشان از آغاز ماه محرم در جوار آستان مقدس این اماکن متبرکه در حال اجرا است و تا پایان ماه محرم نیز براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده این ویژه برنامه‌ها ادامه دارد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران در ادامه اضافه کرد: امسال نیز همزمان با فرا رسیدن روز تاسوعا و عاشورای حسینی ،عزاداران در قالب هیأت‌های مذهبی، دسته جات عزاداری در ۳۰۰ بقعه متبرکه و امامزاده عظیم‌الشان استان به برپایی محافل عزاداری و سوگواری سید و سالار شهیدان امام حسین علیه السلام می‌پردازند.
حیدری خاطرنشان شد: همچنین نماز ظهر روز تاسوعا و عاشورا نیز به صورت ویژه با حضور خیل عظیم عزاداران امام حسین(ع) در جوار حرم مطهر بقاع متبرکه و امامزادگان عظیم الشان شاخص استان برپا می‌شود.
وی در ادامه یادآور شد: از آغاز ماه محرم تاکنون ویژه برنامه شمیم حسینی، لبیک یا حسین، شیرخوارگان حسینی و احلی من العسل در قالب طرح بصیرت عاشورایی به همراه پیوست‌های فرهنگی این برنامه‌ها که شامل؛ برپایی خیمه‌های معرفت، پاسخگویی به مسائل شرعی، ایستگاه همه واقف باشیم، چند رسانه‌ای، مشاوره خانواده و... در جوار حرم مطهر بقاع متبرکه و امامزادگان سراسر استان برگزار شده است و این طرح با برنامه‌هایی همچون رهروان زینبی، منشور عزت در کاخ ذلت و لبیک یا رسول الله تا پایان ماه صفر نیز ادامه دارد.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما